@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Eskişehir O Pislik Sokaktan Kurtuldu Eskişehir Odunpazarında CHP'li belediyenin baskısıyla açılan barlar sokağına mahkemden olumsuz cevap geldi ve sokaklar açılmayacak, denildi. Eskişehir'de halk mahkeme kararını sevinçle karşıladı.
50 içkili işletmenin bulunduğu , cinayetlerin, yaralamaların, kadınlara dönük cinsel saldırı olaylarının eksik olmadığı Barlar Sokağı’ndan onbinlerce şikayetin yapılmasına rağmen CHP'li Odunpazarı Belediyesi, Akpartililerin karşı oylarına rağmen 3 ayrı sokakta bar ve meyhanelerin açılması için karar çıkartmıştı.
Odunpazarı Belediyesi Meclisi'nin Kasım ayı toplantısında Kayıhan Sokak'ta birçok içkili mekâna ruhsat verilmesine ilişkin oy çoğunluğuyla kabul edilen karara Eskişehir 2. İdare Mahkemesi'nce iptal kararı verildiği belirtildi.
Change.org'da kampanya açan Eskişehirliler Barlar Sokağının Eskişehir için intihar olacağını belirterek bu projenin ipotal edilmesini istemiş ve şunları belirtmişlerdir.
Eskişehir Barlar Sokağı Tam Bir Suç Yuvası. Her gece kan dökülüyor, Kurşunlar sıkıyor, bıçaklama oluyor. Uyuşturucu, kadın ticareti söylentileri had safhada. Mafyanın cirit attığı bir batakhane. Belediye buradan 3 kuruş gelir geliyor diye izin mi veriyor. Yılmaz Büyükerşen Eskişehir için çok önemli hizmetler yaptı ancak şehrin merkezinde oluşan bu suç merkezinin sorumlusu da o.Hatadan dönülsün.Barlar Sokağı Kapatılsın. Bunun içki yasağı vb ile ilgisi yok. Eskişehir'de yüzlerce mekan var ve sorunsuz. Sorun Barlar sokağının batakhane olması. Barlar Sokağında çok güzel mekanlar da var. Burası kapanmayacaksa Cafeler sokağına dönüşsün. Cafeler, esnaf lokantaları, butik oteller, hediye dükkanları, dövmeciler vb kalsın. Rezalet sona ersin. DESTEKLEYİN." demişlerdi.
Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde bulunan 'Kayıhan Sokak'ta birçok içkili mekânın açılması kararının Odunpazarı Belediye Meclisi tarafından kabul edilmesi ilçede faaliyet gösteren birçok STK tarafından tepkiyle karşılamıştı.
İptal kararına dair açıklamalarda bulunan AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Av. Ali Acar, bizzat açtıkları davadan alınan bu karardan duydukları memnuniyeti ifade etti. Sürecin takipçisi olarak, içkili mekân olarak belirlenen bölgede çocukların geleceğini korumak adına önemli bir adım attıklarını söyleyen Başkan Acar, açıklamasına şöyle devam etti:
"Eskişehir 2.İdare Mahkemesi'nce, 14.07.2021 tarihinde verilen karar gereğince; Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, İstiklal Mahallesi Adalar Sokak ve Başarılı Sokak, Vişnelik Mahallesi Kayıhan Sokak, Büyükdere Mahallesi Millet Caddesi, Sarılar Sokak ve Fakülte Sokak Ihlamurkent Mahallesi Nilüfer Caddesi ile Karacaşehir Mahallesi 511 Sokak'ın içkili yer bölgesi olarak belirlenmesine ilişkin 6 Kasım 2020 tarih ve 15/230 sayılı Odunpazarı Belediyesi CHP Meclis Üyelerinin Kararı'nda, hukuka ve mevzuata uyarlık bulunmadığı gerekçesi ile işlemin iptaline karar verilmiştir. Özellikle öğrencilerin örgün eğitimine devam ettiği okullar bölgesine erişim güzergâhı üzerinde bulunduğu ve bu durumun öğrencinin eğitim ve can güvenliği tehlikesini ortaya çıkaracağı, bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın da huzurunu ve güvenliğini düşünerek Eskişehir İdare Mahkemesi'ne dava açmıştık. Mahkemelerin, Milletimizin vicdanı olduğuna dair inancımızı hiçbir zaman yitirmedik. Nitekim vatandaşlarımızın iradesi tecelli etti. Eskişehir 2. İdare Mahkemesi tarafından 2020-857 E. Dava Dosyasında idari işlemin iptali kararı çıkmıştır. Bu karar aynı zamanda içkili mekân olarak belirlenen bu bölgelerdeki yavrularımızın da geleceğini korumak adına önemli bir adım olmuştur."

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir