@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

E-Bebek'ten Müslüman Şirketlere Emsal Olacak KararCuma Günü namaz vaktinde faaliyetini durduran E-Bebek şirketinin kararı İslami çevrelerden büyük takdir topladı. Solcular yine azdı.

İş adamı Halil Erdoğmuş'un kurucu sahibi olduğu ve hisselerinin yarısının Topbaş ailesine devredildiği genellikle anne ve bebek ürünlerinin satıldığı  e-bebek isimli mağazanın aldığı cuma kararı laik kesimin tepkilerine neden oldu.Diğer yandan inançlı vatandaşlar bu kararın Müslümanım diye ortaya atılan tüm şirket ve işyerlerine emsal olması görüşünü savundu.

Twitter'da bir kullanıcının Çamlıca mağazanızın cuma namazı saatlerinde kapalı olmasının mantıklı bir açıklaması var mı?" sorusuna e-bebek'in verdiği yanıt sosyal medyada viral oldu. E-bebek soruya verdiği yanıtta "Şirket politikası olarak cuma saatlerinde ticaret yapmıyoruz. Bu sebeple mağazamız kapalıdır. Anlayışınız için teşekkür eder mutlu günler dileriz" ifadelerini kullandı.


Kararın ardından özellikle laik kesim olarak bilinen çevreler e-bebek'in bu kararını eleştirirken, konuyu kadınların cuma namazına gitmemesine rağmen saçma bulduklarını ifade ettiler. Tepkilere bu kez İslami çevrelerden cevap gecikmedi. Cuma namazına kadınlarında gitmesi gerektiğini söyleyerek, cuma saatinde tüm işletmelerin Allah'ın emri gereği kapalı tutulması gerektiğini savundular.

İşte Cuma Namazı saatinde alışverişi bırakın şeklinde Kur'an-ı Kerim'de bildirilen Allah c.c'nın emri
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir