@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Bu Haberi İmamlar Okusun.Haberi YORUMSUZ SUNUYORUZ

Sunucu, Oyuncu, şarkıcı Seren Serengil imamlar hakkında görüşlerini instagram üzerinden  aktarmış. Biz de imamların halkın gözünde nasıl göründüklerini bilsinler diye sayfalarımıza aldık. 
Bundan sonrası sayın din görevlilerinin.."Sevgili imamlar, deyip sözlerime başlamak isterdim ama bir din adamı olarak camilerde insanlara anlattıkları, güzel özelliklerinden bahsettikleri Hz. Muhammed gibi yüreği her canlıya sevgi dolu olmasını ümit ettiğim imamlar,diye söze başlamak zorundayım. maalesef...
Hz.Peygamberimiz kedisi Müezza’yı o kadar severmiş ki, Müezza bir gün sedirde oturan Peygamberimizin giysisinin ucunda uyuya kalmış.
Her kedi dostu gibi uyuyan bu güzelliğe kıyamayan Peygamberimiz Müezza’yı uyandırmaktansa giysinin ucunu usulca keserek kalkmayı tercih etmiş.
Evde kedi beslemek sevaptır, çocuğun merhamet duygusunu geliştirdiği ve eve bereket getirdiği için Peygamber Efendimiz özellikle tavsiye etmiştir.
Nice evliya zatların, çoğunun etrafında kedilerin olduğu düşünülürse bu bir rastlantı olmasa gerek….
Bir din adamının peygamber efendimizin özellikle tavsiye ettiği şeylerin tam tersine hareket etmesi bu saatten sonra onu ne kadar inandırıcı kılacaktır.
Onun da taktirini sizlere bırakıyorum.
O caminin avlusundaki bütün kediler Müezza’dır…
peki bu kediler kopekler bizlerin yerinde olsalardı ve biz onlara muhtaç olsaydık bize yemek verdirtmeyip yasama hakkımızı elimizden alsalardı nasıl olurdu ne kadar hakli ne kadar vicdanlı olurlardı.
İnançlı olmak sadece namaz kılmaktan oruc tutmaktan ibaret değildir vicdan.merhamet sevgi muhakaktır.. sevmeyi ögrenin ki ,sevmeyi sevgiyi öğretebilin. "

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir