@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Üsküdar Şehriban Hatun Camii İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yapımı tamamlanan Şehriban Hatun Camii ve Kur’an Kursu, Cuma namazının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yapımı tamamlanan Burhaniye Şehriban Hatun Camii (eski adıyla Oğuzhan Camii) ve Kur’an Kursu yeniden yapılarak,  camide kılınan ilk Cuma namazının ardından açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazın ardından düzenlenen açılış törenindeki konuşmasında, komşuları Tahsin Karademir'in annesinin adıyla inşa ettirdiği caminin tüm Müslümanlara hayırlı olmasını diledi.

Karademir'in bu mescidi, camiyi güzel bir mimariyle inşa ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Bunu Kur'an Kursu'yla beraber yavrularımızın ve tüm komşularımızın, Müslümanların emrine amade kıldı. Allah kendilerinden razı olsun. Rabbimizin de buyurduğu gibi 'Kim bu dünyada benim için bir mescit bina ederse, ben de cennette onlar için bir ev, bir beyt inşa ederim.' Rabbimiz böyle buyuruyor ve şimdiden tabii bu hazırlıkları imkânı olanlar hep beraber yapmak durumundayız, yapıyoruz, yapacağız. Devleti ricali olarak bizler de tüm Müslümanların verdiği desteklerle ülkemizin dört bir yanında mescitlerimizi, camilerimizi inşa etmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Tabii bu yavrularımız için de bu mescitler, camiler adeta birer mektep, birer medrese olacak. Sözleri daha fazla uzatmadan Şehriban annemize ve geçmişlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Bunun yanında tüm imkânı olanları da böyle bir seferberliğin içerisinde olmaya davet ediyorum."

Burhaniye Mahallesi Çamlıca Caddesi’nde bulunan ve aynı anda 780 kişinin ibadet edebileceği, Kur’an Kursu, bay ve bayan şadırvanı, kütüphanesi, imam ve müezzin lojmanları, Afet Koordinasyon Merkezi ile birlikte Üsküdar Belediyesi tarafından 2200 m²’lik bir külliye haline getirilen Burhaniye Şehriban Hatun Camiinde Cuma namazı öncesinde kurra hafızlar Kur’an-ı Kerim tilavet etti. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı dua etti. Daha sonra Erdoğan, Şehriban Hatun Camii'nin tüm Burhaniye'ye ve Müslümanlara hayırlı olmasını dileyerek, beraberindekilerle kurdeleyi kesti.
Cami bünyesinde Kur’an kursunun yanı sıra, kütüphane, yurt alanı ve afet yönetim merkezi bulunuyor.

Kaynak : Cumhurbaşkanlığı - 12.06.2021 - @erolkaranet

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.