@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Taksim Caminin İlk İmam ve Müezzinleri Kimlerdirİstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak 28 Mayıs 2021 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük hayalleri arasında yer alan Taksim Cami her geçen gün artan ziyaretçisi ile ilgi çekmeye devam ediyor.
Yılların özlemi olan Taksim Caminde ilgi çeken diğer bir konu da burada görev yapan din görevlileri oldu. 
Taksim Cami imam ve müezzinleri kimlerdir sorusu en çok ilgiyi çeken konuların arasında gelmektedir. Peki, kim bu Taksim Cami görevlileri?
@erolkaranet olarak Taksim caminde din görevlileri ile görüşmeye gittik. Ne var ki, henüz inşaat çalışmaları tam olarak tamamlanmayan ve eksiklikleri görülen camide din görevlileri odasının da olmadığını görünce üzüldük. İşe yeni başlayan güvenlik görevlilerinin de ne cami hakkında ne de kimlerin çalıştığı yönünde bilgileri olmadığı da tespitlerimiz arasında yer aldı. 
Taksim Camini gezen yerli yabancı turistler yoğun ilgi gösterirken , ziyaretçiler imam ve müezzinleri de merak etmek, tanışmak istese de belli bir yerleri olmadığı için kendilerine erişmekte zorluk çekmektedir. 
Şu anda muhtelif camilerden görevlendirme ile çalışmaya başlayan ve merakla beklenen Taksim Cami imam hatip ve müezzin kayyımları. 

Taksim Cami açılışından itibaren görev yapan din görevlileri

Taksim Cami Din Görevlileri

Taksim Cami İmam Hatibi - Hafız Metin Balcı.. 1973 Artvin Şavşat doğumlu. İstanbul'da başlayan öğretim hayatına başlayan Balcı, Bakırköy İmam hatip Lisesi mezunu olup, Anadolu Üniversitesi İlahiyat mezunu. 13 yıl Sultanahmet Camiinde inam hatip olarak görev yapan Balcı 2012 yılından itibaren Nuruosmaniye Cami imam hatip kadrosundadır. Taksim Camisinin açılmasıyla birlikte burada göreve devam etmektedir.
Taksim Cami İmamı Hatibi - Kurra Hafız Hüseyin Türkan - Taksim Cami imam hatibi olan Kurra Hafız Hüseyin Türkan, Mısır'ın başkenti Kahire'deki dünyaca ünlü El-Ezher Üniversitesinden mezun olmuştur. 

Taksim Cami müezzin kayyımları Cengiz Bayraktar ve Hasan Akıntaş birlikte kamet getirirken

Taksim Cami Müezzin Kayyımı - Cengiz Bayraktar 
Kuran-ı Kerim okuma yarışması Türkiye üçüncüsü olan Cengiz Bayraktar 11 Mayıs 1966 tarihinde Karabük'te dünyaya geldi. Eğitim hayatını Karabük’te geçiren Bayraktar 1986 yılında Karabük İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. İstiklal Caddesi Hüseyin Ağa Camii’nde müezzin Kayyım olarak görev yapan Cengiz Bayraktar yapılan son görevlendirme ile birlikte Taksim Camii’nde yine müezzin kayyım olarak görevine devam etmektedir.

Taksim Cami Müezzin Kayyımı - Hasan Akıntaş - 1970 yılında Sivas´da doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra 1980 yılında girdiği Sivas İmam-Hatip Lisesinden 1987 yılında mezun oldu. Kur’an talimi konusunda Sivas Ulu Camii İmam-Hatibi olan babasından ders aldı. İlk görevine Düzce-Akçakoca İlçesinde İmam-Hatip olarak başladı. 1989’da askere sevk edilerek 1991 yılında terhis oldu. Asker dönüşü Akçakoca İlçe Müftülüğüne memur olarak tayin oldu. 1996 yılında Ankara İl Müftülüğüne memur olarak atandı. Kendi isteği ile bu görevinden ayrılarak 2007 yılına kadar serbest çalıştı. 2007 yılında teşkilata dönüş yaparak başladığı görevine Beyoğlu ilçe Müftülüğünde Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır

Haber : @erolkaranet  - 07.06.2021 - Son Güncelleme : 26.11.2022
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.