@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Sporcu Yetiştiren İmam Hatiplere Başvurular Başladı 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, spor programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerine yetenek sınavı ile öğrenci alınacak. Başvurular 30 Haziran tarihine kadar sürecek.  

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu imam hatip liselerinde uygulanan temel İslam bilimlerinin yanı sıra farklı alanlarda eğitimlerin zenginleştirilmesini sağlayan program çeşitliliğiyle güreş, atletizm, oryantiring gibi dallarda zirveleri zorlayan şampiyon sporcu öğrenciler yetişiyor. 

Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel müdürlüğüne bağlı spor programı uygulayan okullara yetenek sınavıyla öğrenci alınacak. Başvurular 30 Haziran tarihlerine kadar yapılabilecek.

Yetenek sınavları ve sonuçlarının sisteme girilmesi 5-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, merkezi yerleştirme sonuçlarını 26 Temmuz'da öğrenebilecek. Kazanan adayların kayıtları 26 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Yetenek sınavı ile öğrenci alan spor okulları ile diğer alanlarda öğrenci alan okullara başvuru e-kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir