@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Sinovac Aşısı Mağdur Etti. Yüzlerce Sağlıkçı Hastaneye KaldırıldıYüzlerce Endonezyalı sağlık çalışanı, aşı olmasına rağmen COVID-19'a yakalandı, düzinelercesi hastaneye kaldırıldı
Yetkililer, 350'den fazla Endonezyalı doktor ve sağlık çalışanının Sinovac ile aşı olmalarına rağmen COVID-19'a yakalandığını ve bazı aşıların daha öldürücü virüs türlerine karşı etkinliğine ilişkin endişelerin artmasıyla düzinelercesinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.
Orta Java'daki Kudus ilçe sağlık ofisi başkanı Badai Ismoyo, doktorların çoğunun asemptomatik olduğunu ve evde kendilerini tecrit ettiğini, ancak düzinelercesinin yüksek ateş ve azalan oksijen doygunluğu ile hastanede olduğunu söyledi.
Kudus, bölgedeki yatak doluluk oranlarını yüzde 90'ın üzerine çıkaran daha bulaşıcı Delta varyantından kaynaklandığına inanılan bir salgınla mücadele ediyor.
Öncelikli grup olarak belirlenen Endonezyalı sağlık çalışanları, aşılama kampanyası Ocak ayında başladığında ilk aşılananlar arasındaydı.
Ülkede salgına dair verileri derleyen araştırma grubu Lapor  COVID-19 tarafından yapılan değerlendirmede ayrıca son enfeksiyon dalgasının ardından sağlık çalışanlarında yorgunluk görüldüğünü ve korunma protokollerini eskisi kadar takip etmediklerine dair buluntular olduğunu da belirtti.

Diğer yandan Kosta Rika sağlık yetkilileri  mevcut klinik çalışmaları inceledikten sonra, Sinovac aşısının dağıtımını şimdilik reddetmeye karar verdiklerini ve bunun etkili olmadığını söylerken, Uruguay, Sinovac aşısının yoğun bakıma yatışları ve ölümleri önlemede %90'ın üzerinde etkili olduğunu gösteren verilerini yayınladı.


JAKARTA - Kanal YeniAsya 

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir