@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Şiiler Kaşıyor, İmam Azam'ın Türbesini Yıkacaklarmış. Mezhep çatışmasını hortlatmak isteyen Şiiler, Sünni inancın önderlerinden olan ve Hanifi mezhebi kurucusu olan Büyük Alim İmam Azam Ebu Hanife hazretlerinin türbesinin yıkılması için girişimlerde bulunmaya başladı.

Bağdat'ta aralarında radikal birtakım Şii grupların da olduğu bazı çevreler, sosyal medya üzerinden başkentin Azamiye bölgesindeki İmam-ı Azam Ebu Hanife en-Numan türbesinin yıkılması çağrısında bulunmuştu.Irak hükumeti böyle bir girişime asla izin vermeyeceklerini sert bir dille "İmam-ı Azam türbesi yıkılmayacak" dedi.

Azamiye'deki Ehl-i sünnetin reisi - İmamı Azam Ebu Hanife hazretleri'nin Bağdat'taki türbesinin yıkılması için İran Şirazi otoritesinin verdiği fetva sosyal medya da yayınlanınca, Irak'taki Şiiler harekete geçmişti. 

Bağdat'ta birkaç gün önce de bir grup (Şii), "başkentin banisi" olarak bilinen Abbasi döneminden Halife Ebu Cafer el-Mansur heykelinin yıkılması çağrısı yapmıştı. Yaşananlar üzerine güvenlik güçleri bölgede yoğun güvenlik önlemleri almıştı.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir