@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Liseli Gençlere DOĞA KAMPI için SON ÇAĞRIİstanbul'lu liselilerin unutulmaz bir yaz yaşayacağı TÜGVA İstanbul Doğa Kampı için başvuru tarihlerinde sona yaklaşılıyor
İstanbul'un genç, dinamik, zeki ve başarılı liseli gençlerinin katılım gösterebileceği, canlı langırttan kamp ateşine, macera parkurundan mini golfe birbirinden eğlenceli faaliyetlerin adresi TÜGVA Lise Doğa Kampı katılımcılarını bekliyor TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) tarafından hazırlanan DOĞA KAMPI için kayıtlar sürüyor. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde “Yeni Nesli Gençlik Vakfı” sloganıyla kurulan TÜGVA gençlerin güzel bir yaz tatili yaşamaları için hazırlıklarını tamamladı.
TUGVA'dan yapılan açıklamada " TÜGVA İstanbul Doğa Kampı’na katılacak gençlerimiz; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek ve senenin yorgunluğunu üzerlerinden atmış olacaklar. Tamamı deniz manzaralı amfi tiyatroda yapılan sahne etkinlikleri ile hiç tatmadıkları eğlenceleri tadacak gelen alanlarında uzman konuşmacılarla yeni bilgiler edinecekler.
Kampa katılan gençlerimizin yapacağı sportif faaliyetlerden bazıları; mini golf, pentatlon, ip parkuru, canlı langırt, futbol, voleybol, mangala, mas güreşi, halat çekme, satranç ve daha birçok eğlenceli faaliyetler…
Sportif faaliyetlerimizin yanında gençlerimiz, temel dini bilgileri öğrenecek, Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hayatından beslenecek, 40 Hadis Ezberleme yarışmasında hediyeler kazanacak. Kısacası geleceğin gençliğinin tohumlarını bu yaz atacağız; dolayısıyla seni de aramızda görmek istiyoruz.
İstanbul’un farklı ilçelerinden 14 – 18 yaş gruplarından gençlerimiz bir araya gelerek yeni arkadaşlar edinip yeni dostluklara yelken açacak. Fakat amaç sadece eğlendirmek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir.

Doğa Kampı Nedir?
TÜGVA Lise Doğa Kampında yapılacak olan etkinliklerle öğrencilerimiz; Şehrin kalabalığı ve okul yorgunluğundan uzak kalıp, Sahne Programları ile coşacak, Peygamberimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Ödüllü 40 hadis ezberi yapacak, yarışmalarda hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, hem bedensel hem de zekâ ve akıl oyunları oynayacak ve amfi konferansları ile bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası bugünümüzün teminatı gençlerimiz TÜGVA Lise Doğa Kampında, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır.
3 Etap Erkek 3 Etap Hanım olmak üzere toplamda 6 Etap sürecek TÜGVA Lise Doğa Kampına katılım tamamen ücretsiz olup, öğrencilerimizin kamp alanına ulaşımları ve günlük 3 öğün yemekleri tarafımızca karşılanacaktır.

Doğa Kampına Kimler Başvurabilir?
2021 TÜGVA İstanbul Doğa Kampı lise öğrencilerine yöneliktir.

Doğa Kampı Takvimi

Başvuru Tarihi  3 Etap Erkek, 3 Etap Hanım olmak üzere toplamda 6 Etap 

KAMP TAKVİMİ

23-27 HAZİRAN (1.ETAP ERKEK)
27 HAZİRAN-01 TEMMUZ (2.ETAP ERKEK)
01-05 TEMMUZ (3.ETAP ERKEK)
06-10 TEMMUZ (4.ETAP HANIM)
10-14 TEMMUZ (5.ETAP HANIM)
14-18 TEMMUZ (6.ETAP HANIM)

Doğa Kampı İçeriği

DİNİ EĞİTİMLER
İlmihal
Günlük hayatında kafasına takılan soruları alanında uzman hocalardan bire bir öğrenerek soru işaretlerinden arınıyor.
Siyer – Hadis
Ahlakların en güzeli Peygamberimiz s.a.v ‘i anlatmaya ve öğretmeye çalışıyoruz. 1 etapta 40 hadis ezberleyen öğrencilerimizin hepsine sürpriz hediye veriyoruz.
Ahlak Eğitimi
Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de bahsedilen ahlakı öğrencilerimize anlatarak, Hayatlarının sonraki sürecinde nasıl bir evlat , nasıl bir arkadaş , nasıl bir öğrenci olmaları gerektiğini öğütlüyoruz.

Yüzme
Etkinliklerde yorulup havanın sıcaklığı ile bunalan gençlerimiz kendini Saros körfezinin serin ve temiz suyuna bırakıyor. Bununla birlikte bütün vücudun aynı anda çalıştığı, uzmanların en sağlıklı spor dediği yüzme sporunu yapıyorlar.

Sahne Gösterileri
Sahne programı öncesi sandalye kapmaca, yoğurtta para bulma gibi oyunlarla ödüller vererek öğrencilerin heyecanını arttırıyoruz. Sonrasında başlayan sahne programları ile de öğrencilerimizi önder şahsiyetlerle ve farklı hayat tecrübeleri buluşturarak önlerine yeni ufuklar açıyoruz.

Açık Hava Sinemaları
Bütün günün yorgunluğunu harika güneşin batışı ile birlikte üzerimizden atıp, Açık hava sineması ile de geceyi bitiriyoruz..

Tarım
Tarım istasyonun da meyve ve sebzelerin yetiştirilme tarzlarındaki incelikleri faydalar ve zararlardan bahsedilerek doğal yaşamın güzellikleri anlatılıyor.

Osmanlıca
Osmanlıca dersinde öğrenciler temel düzey Osmanlıca öğrenerek tarihe ışıl tutmak için bir adım daha atıyorlar.

EKİP RUHU TAŞIYAN SPOR ETKİNLİKLERİ
Canlı Langırt
Lise çağlarımızda kantin koridorlarında oynadığımız langırtı biraz geliştirerek canlı hale getirdik. Dar alanda kısıtlı hareketlerle oynanan oyunumuzda hem eğleniyor hem de rekabetin heyecanını yaşıyoruz.

Voleybol
Alışa gelmiş salon oyununu olan voleybola yeni bir heyecan katıyoruz. Tertemiz orman havasında denizin hemen yanında ağaçların arasında kurduğumuz voleybol sahasında farklı bir tat ile spor yaptırıyoruz.

Pentatlon
Zorlu bir parkur, yakıcı güneş, iki yarışmacı ; tırmanma sürünme zıplama ve koşma aynı anda yapılarak yarışmayı önce bitiren ekibe ödül olarak soğuk su veriyoruz. Yalnız burada hep gönüllüler kazanıyor.

Futbol
Sıcak kumlar mini kale altışardan heyecanlı bir mücadele. Dostluğun kazandığı kıyasıya rekabette öğrencilerimiz eğlencenin doruklarına varıyor. Yeşil sahadan ayrılamam diyenler içinde halı sahamız mevcut.

Ayak Tenisi
İyi futbol oynarım diyen ekipler bu alan tam size göre. Bu alanımız yeteneğine güvenen arkadaşların kıyasıya rekabet içine girip sonunda mutlu ayrıldıkları alandır. Bileğine güvenen gelsin.

Paintball
Kamptaki bütün renkler paintball alanında birleşerek öğrencilerin reflekslerini kuvvetlendirip boya toplarından kaçarken aynı zamanda eğlenmelerini sağlıyoruz.

Tank Tekeri
Eski Türk oyunlarından olan tank tekeri takım ruhunu yansıtmanın en güzel örneklerinden bir oyun olup hem el hem bacak kaslarının çalışmasını sağlamaktadır.

TEMİZ HAVA SPORLARI
İp parkuru
Kuşlar gibi ağaçlar üzerinde gezmenin eğlencesini en iyi şekilde yaşatan aynı zamanda 3 farklı koruma ekipmanı ile de güvende hissettiren gençlerimizin yükseklik korkusunu yenmesini sağlayan bir etkinliğimizdir.

Tırmanma Duvarı
30 metre yüksekliğinde dümdüz bir duvara tırmanmak ne kadar zor olabilir? Tırmanışa meraklı Öğrenciler bunu başarırken hem eğleniyor hem de korunaklı olmanın verdiği güvenle korkmadan etkinliğini gerçekleştiriyor.

Düğüm
İleride maceracı bir gezgin olmanın kurallarından biri tırmanış yapmayı bilmektir. Bu istasyonda düğüm yapmanın kurallarından ve taktiklerinden bahsediyoruz. Oldukça basit olup hayat kurtaran taktikler oldukça merak uyandırıyor.

Trekking
Çağımızın meşhur sporlarından olan yürüyüş ile günlük ortalama 5 km yürüyen gençlerimiz hem kondisyonlarını koruyor hem de yürüyüş esnasında yeni bilgiler öğrenerek vakitlerini güzel değerlendiriyorlar.

Kampçılık
Aynı anda 1500 kişinin kamp yapacağı alana gelip kampçılık eğitimini vermeden de olmazdı. Bir kampçının bilmesi gereken 20 temel kuralı öğretiyor barınma ısınma ve gıdalanma konusunda önemli taktikler vererek ileride çıkacakları macera dolu kampların ön hazırlığını yaptırıyoruz.

Oryantiring
Elinde bir harita var ama hazine aramıyorsun. Belli bir sürede harita yardımı ile ormanda gizlenmiş hedefleri bulmaya hazır mısın?

ATICILIK
Okçuluk
Atalarımızın yolundan giden cesur aynı zamanda da dikkatli gençlerimize Türk İslam medeniyetin simgelerinden olan okçuluk eğitimleri ve atışları ile merak uyandırıyor. Peygamber mesleğini yapmalarına yardımcı oluyoruz.

Havalı Tüfek
Her Türk Asker doğar ilkesi ile birlikte henüz lise çağındaki gençlerimizi doğru nişan doğru nefes ve doğru atış taktikleri ile eğitiyor aynı zamanda da yaptığımız balon patlatma yarışlarında da hediyeler veriyoruz.

Balta atışı
İlk başta biraz korkutucu gelebilir. Ancak belirli bir hedefe doğru fırlatma tekniği ile bir kafes içinde atış yaparsanız gayet güvenli oluyor. Tamamen kol kuvvetine bağlı olarak yapilan atışlar nişan almayı ve odaklanmayı öğretiyor.

SPORTİF FAALİYETLER
Masa Tenisi
Refleks Geliştirme konusunda nerdeyse en iyi spor dalı olan masa tenisi, öğrencilerimiz sıra beklemeleri gereken etkinliklerde bekleme anlarını daha kaliteli ana dönüştürecekler.

Mini Golf
Dünyamız üzerinde belirli kesimin oynadığı golf oyununu ayağınıza getiriyoruz. Yapmanız gereken golf sopasını güzel kullanmak. Neden torunlarımız mini golf için ata sporumuz demesin ki.

Badminton
Rüzgara ve yerçekimine karşı mücadele et ve o topu kendi alanın içine düşürme.

ZEKA OYUNLARI
Mangala
Eski Türk oyunlarından olan mangala zeka oyunlarının en keskini. Karşılıklı oynanan oyunda kaybeden yeniden oynuyor.

Satranç
Piyonları öne sür ve oyunu kazan. Dünya tarihinin en eski oyunlarından biri olan satranç öğrencilerimizin zihin gelişimlerinde önemli rol oynayacaktır.

Kamp Yeri
Kamp yerimiz, mavinin ve yeşilin birleştiği doğal güzellikleri ile, dünyada kendi kendini temizleyerek her zaman temiz ve berrak kalan 5 körfezinden biri olan Saros Körfezi’ndedir.Aynı anda 1500 kişinin kamp yapacağı alan ile de Türkiye’nin en büyük kamp alanı  Gökçetepe Tabiat Parkı'dır.

Bilgi ve Başvuru
TELEFON
0216 343 14 53

EPOSTA
istanbul@tugva.orgTÜGVA İstanbul 2020 Doğa Kampı Tanıtım Videosu 

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir