@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Kamyon Sürücüleri Dinlenme Tesislerinden Şikayetçi
Yol kenarına park ettikleri için bir çok kazaya sebep olan kamyon ve TIRların sürücüleri, kendilerini tesislere girmesine izin vermeyen dinlenme tesisleri sahiplerinden şikayetçi

Sık sık haberlerde karşımıza park ihlali sonucu ölümlü trafik kazalarına sebep olmalarıyla karşımıza çıkan tır sürücüleri dinlenme tesislerinden bir çoğunun kendilerine izin vermemesi yüzünden, buralara yakın yerlerde park etmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, "bu kazaların bir sebebi biz isek bir sebebi de dinlenme tesislerinin yasağıdır" demektedirler.

TIR sürücüleri, uzun yollarda bir takım ihtiyaçlara gereksinim duyduklarını ve zorunlu ihtiyaçlarının giderilmesi için tesis aradıklarını, buldukları tesislerden bir çoğunun kendilerine park etme imkanı vermediği için mecburen yola park ettiklerini ifade etmektedirler. Dinlenme tesislerinin tırları kendi alanlarına park etmesini engellemesi yüzünden yakın civarda durmak zorunda kalan şoförlerin mecburen emniyet şeridinde araçlarını parkj etmek zorunda kaldıkları belirtildi.
"Özel mülk olduğu için tesislerin kafasına göre istedikleri araçların girmesine müsaade edildiği gerçeğini" hatırlatan şoförler mecburen durmak zorunda olduklarını işletmelerin tır şöförlerine uyguladıkları çifte standarda son verilmesi gerektiğini aktarıyor.

Konuyla ilgili olarak paylaşımlarda bulunan şoförler "Ekmeğini direksiyondan kazanan tüm şoförler bilir '' TIR - KAMYON GİREMEZ '' yazısının anlamını. Yol kenarlarına açtıkları lüks dinlenme tesislerine TIR - Kamyon şoförlerini sokmayan bir kesim vardır. Girişte kocaman yazar o yazı. Sanki şoför adam yiyor o raya girse araç büyük, yer çok kaplayacak, küçük araç gelemeyecek, şoför fazla para harcamaz gibi belki daha farklı düşünceler ile yapılıyor bu insanlığa sığmayan davranış. Hatta aracını uzak bir yere bırakıp yürüyerek yemek yemeye gitsen bile içeriye almazlar burası aile yeri derler seni oradan uzaklaştırırlar. Ne yani biz insan değil miyiz. Bizim ailemiz yok mu. ? O kadar mı insanlık dışıyız. Bir ihtiyaçtan ötürü park edeceğiz.Sıkıntımız, derdimiz neyse halledip yola çıkacağız. Ama bizi tesise almayanı kime şikayet edeceğiz. Biz kim sahip çıkacak kimse yok. Sesimiz duyulsun" demektedirler.

Diğer yandan, bir çok yolda yeterli TIR dinlenme tesislerinin olmadığını dile getiren , TIR şoförleri, güvenlik sorunu yaşadıklarını belirterek, yemek ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlarını giderebilecekleri tesislerin olmamasından şikayet ediyor. Zor şartlar altında TIR'larının içinde barınan sürücüler, araçlarında bulunan buzdolabına depoladıkları yiyeceklerle karınlarını doyuruyor, sıcak su ihtiyacını ise yine araçlarında bulunan özel makineler ile sağlıyorlar. Ancak tuvalet ve duş almak için yeterli tesislerin olmadığını, hijyenden uzak kir içerisinde günlerce yolculuk yapmak zorunda kaldıklarını , buna çözüm için de devletin şehirler arası yollarda tesisler yapmasını beklediklerini dile getirdiler.

@erolkaranet - 08.06.2021
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.