@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İstanbullular Soruyor, Yaya Köprüsü İçin Ne Bekleniyor ?
Sultangazi ve Gaziosmanpaşa ilçe girişinde bulunan Metris Bölgesindeki TEM yolunun üzerinde vatandaşlar trafiğe kurban gitmemek için yıllardır çözüm bekliyor. 
Eski Edirne Asfaltı yolu üzerinde ve TEM yolu bağlantıları sağlayan Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Esenler ve Sultangazi ilçe sınırların birleştiği noktada bulunan yolu kullanan vatandaşlar yaya köprüsü yapılması için yetkililerin ne beklediğini merak ediyor.

Yayalar yıllarca sıkışık alanda ya da akıcı trafik arasında gidip geldiler. 

Üzerinde Metris Kapalı Cezaevi, Venezia Alışveriş Merkezi ve KİPTAŞ ikametgah binaları, Karadeniz Mahallesi'nın bulunduğu alan il birlikte Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro istasyonu, T4 Mescidiselam - Topkapı tramvay istasyonu ile Cumhuriyet Mahallesi yerleşiminin bulunduğu alan olarak bilinen TEM yolu köprülü kavşağının bulunduğu alanda yayalar karşıdan karşıya geçerken yıllarca 40 cm lik şeritte zaman zaman akıcı trafiğin içine girmek zorunda kaldı.

Yıllar sonra yayalara ilkel düzenle geçiş hakkı tanındı

İstasyonların ve AVM'nin yoğun yaya trafiğine neden olmasıyla sıkıntının giderek büyümesi üzerine İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) tarafından beton ve plastik dubalarla araç trafiğine ait yolun ikiye bölünmesiyle birlikte rahat bir nefes alan yayalara karşın bu kez araç sahipleri isyan etmeye başladı. Zaten yetersiz olan araç yolunun iki şeritten tek şeride düşmesiyle trafik sıkışıklığı daha da artmış oldu.


Vatandaşlar araç geçiş köprüsünün yanında bağımsız bir yaya köprüsünde hem fikir

Bu yolu sürekli kullanan ilçe sakinleri yapılabilecek en iyi uygulamanın mevcut köprünün yanına yapılacak olan yaya köprüsü için yetkili kurumların harekete geçmesi gerektiği yönünde oldu. Yaya köprüsünün zaman kaybedilmeden yapılması gerektiğini belirten İstanbullular, bu yolda çekilecek çilenin kimseyi memnun etmeyeceğini belirtti.

Sadece yayaların kullanabileceği bir köprü tercih nedeni
Benzer yaya köprü örneği Tem Yolu üzerinde mevcut

@erolkaranet - 16.06.2021


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.