@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Hastaneler Dilencilerden GeçilmiyorHastaneleri kıskaç altına alan dilencilerle yetersiz mücadeleden en çok hasta yakınları zarar görüyor. Hastanelerin güvenlik görevlilerinin hiç umursamadığı dilenciler, gün boyu hastanelerde girmedik salon, koridor bırakmazken bahçelerden de eksik olmuyorlar
İstanbul Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi dahil olmak üzere pek çok sayısız hastaneyi kendilerine mesken tutan ve giyimleriyle bir dilenciye benzemeyen kişiler yüzünden hasta yakınları ya da muayene için gelen hastalar bu kişilerden yakalarını kurtaramıyorlar. 

Ya sargı bezi veya bant çekilmiş vücutlarını göstererek ya da daha önce ameliyat oldukları yerlerde bulunan izleri göstererek veyahut kapanmayan yaralarını teşhir ederek kendileri için yaşlı, yürüyemez konumda bulunan yanındaki kişileri alet ederek para isteyen dilencilere hayır demekten utanan vatandaşlar gönüllerinden kopanı verirken, dilenciler de servetlerine servet katmaya devam etmektedirler.

Diğer yandan,şehre uzak olan hastanelerin önüne de bekleyen bazı dilenciler de, hastane önünde her aracın önüne atlayarak durdurdukları kişilerden  "Hastamız var, acil başka hastaneye sevk etmemiz gerekiyor. Bunun için yeterince paramız yok, bize yardım eder misiniz" diyerek para istiyor. Para vermeyip, ben sizi götüreyim diyenlere sert sözler sarfeden ve geneli kadın olan dilenciler de yeni bir yöntem olarak meydana çıkmış bulunmaktadır.
Hastaları olmadığı halde vatandaşların duygularını sömüren şahısların neredeyse her hastane önünde görülmesine de ihbar olmadıkça zabıtanın denetlemesi ya da müdahalesi imkansızken hastanenin güvenlik elemanlarınında duyarsız kalması vatandaşlara şaşırtıcı gelmektedir.

Gerçek İhtiyaç Sahiplerini Anlamak Zorlaştı
Duygu sömürüsü yaparak çocuklarını, kendilerini ya da bir yakınını hasta olarak gösteren dilenciler gün boyu hastanelerden ayrılmamaktadır. Hemen hemen herkesin önünde durarak ya kendi hastalıklarını, vücutlarındaki yaralarını, ellerindeki belgelerini ya da yanında dolaştırdıkları hasta görünümlü yetişkin veyahut çocukları kullanarak vatandaşlardan para isteyen dilencilerin arsızca davranışları da şikayet konusu olmaktadır.

Bu tür dolandırıcılık olayları ile sık sık karşılaşan vatandaş gerçekten mağdur ve ihtiyaç sahibi olanlarla karşılaştığında da inanmakta bir hayli zorlanıyor. 

Haber @erolkaranet

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.