@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Oturmaktan Yorulunca Çöpleri Toplayamıyorlar İnsan sağlığı için tavsiye edilen yeşil alanlar bildiğiniz gibi park ve bahçelerdir. Milyonlar harcanarak halkın faydalanması için düzenlenen bu yerler içinde sürekli bakım sağlanması için personel alınır.

Vatandaşın spor yapabilmesi, nefes alabilmesi ve çocuklarını da eğlendirebilmek için gelmeleri için düzenlenen park ve bahçeler şehrin merkezi yerlerinde gönül ferahlığı ve sağlıklı bir dinlenme için olmazsa olmazlardandır.

Vatandaş uyarılara uyarak çöpleri kutulara koysa da taşanlar için ne yapabilir ki..

Ve belediyeler de bu konuda müdürlükler kurmuş, bu yerlerin düzgün hizmet vermesi içinde sürekli bakım ve gözetim altına alınması sağlanmıştır. İnsanlar bu parklara nefes almak için gelse de, bazı çalışanların vurdumduymazlığı bunu kabusa çevirebilmektedir.

İşe girene kadar kırk takla atanlar, torpil aramak için çalmadık kapı bırakmayanlar ve sonunda işe girenler nedense işe girmek için yaptıkları gayretleri vazife aldıktan sonra yapmaktan kendilerine zul addettikleri için işten kaytarmanın yolunu aramak için takla atmaya başlıyor.

Çöplerin yanında oturan bir vatandaş ve az ötede minik çocuklar .. Sağlık mı ?

Her ne kadar, temiz süt emmiş, işinin hakkını vermek için çabalayan aldığı ücretin helal olması için çabalayanlar olsa da kaytaranların baskısı altında sessiz durmak zorunda kalanlar haricinde bulunanların çevreye ve kuruma verdikleri zarar affedilir gibi değil.

Çöpler parkın her yanında konulmuş olan kaplardan taşmış vaziyette.

İşte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın sağlığı ve dinlenmesi için düzenlenmiş parklardan biri. Düne kadar Gaziosmanpaşa ilçe sınırlarında iken daha sonra Sultangazi ilçe sınırlarında yer alan ve tüm bakım ve sorumluluğu İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde olan Cumhuriyet Mahallesi Çamlık Parkı bu vurdumduymazlığın, sorumsuzluğun, kayıtsızlığın resmi ile vatandaşların tepkisini çekmektedir.

Parka göz kulak olsun diye tüm müştemilat ve görevliler burada

Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi Mevlana Caddesi, Necip Fazıl Caddesi ve Başak Caddeleri arasında geniş bir alana sahip olan Çamlık Şehit Vedat Barceğci parkında bir iki gün içinde biriken çöplerin nasıl yollara taştığını fotoğraflardan da göreceksiniz. Ve burada konuşlandırılmış bulunan Gaziosmanpaşa Bölge Şefliği Ek Hizmet Binası olduğu halde. Güvenlik elemanları ve temizlik elemanlarının yanı sıra park sorumlularının bunlardan rahatsız olmaması da şaşırtıcı..

Bir yanda çöpler ve çardak altında çay yudumlayan temizlik görevlisi

Temizlik görevlisi olarak vazifelendirilmiş kişilerin banklarda, çardaklarda önlerinde çay bardaklarını yığdıkları halde saatlerce oturduklarını gören vatandaşlar çevredeki çöplerin taştığını, tabelaların kırık dökük olmasını sorumsuzluk olarak nitelendirirken  "O kadar çok oturuyorlar ki yoruluyorlar. Bu yorgunlukla da yapmaları gereken işleri de yapamıyorlar" diyerek kinaye yollu tepkilerini dile getirdiler.

Çöplerin yanında yürüyüş yapan vatandaşlar 

Haber : 25.05.2021

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.