@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Mezarlıklar Ziyaret Edilecek mi ? Mübarek Ramazan ayının son günleri ve bayrama sayılı günler kalırken tam kapanma sokağa çıkma yasağı süresince mezarlıkların ziyaret edilip edilemeyeceği konusunda vatandaşlar araştırma yapmaktadır.

İçişleri Bakanlığı 'Ramazan Tedbirleri' konulu yayınladığı genelgede, mezarlık ziyaretleri ile ilgili detayları duyurdu. Peki, arefe günü ve bayramda mezarlıklar açık mı? 

 İşte, bayramda mezarlık ziyareti ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

Arefe günü ve bayramda uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında açık olan yerler İçişleri Bakanlığı'nca duyuruldu. Ramazan ayı başında yayınlanan Ramazan Tedbirleri konulu genelgede mezarlık ziyaretlerinin kontrollü olarak yapılacağı bildirilmişti. İşte, bayramda ve arefe günü mezarlık ziyaretleriyle ilgili detaylar.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, "alınan tedbirler kapsamında, Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan mezarlık ziyaretlerinin kontrollü olarak yapılabilmesi için mezarlıklara giriş ve çıkışlar ayrı olarak planlanacak, fiziki mesafe kuralı ve maske kullanımına ilişkin kontrollere ağırlık verilecek." denildiğinden vatandaşların mezarlık ziyaretlerini yapmasında herhangi bir yasaklamanın olmadığı görüldü.

Bir çok şehirde vatandaşlar,sokağa çıkmanı yasak olduğunu düşünerek,kısıtlama öncesi mezarlık ziyaretlerinde bulunmuştu.

Etiket

Yorum Gönderme

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

Bilmeniz Gerekebilir