@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner

İmam-ı Maturadi Hakkında Ne Biliyoruz ? Müthiş Belgesel.. 

İmam-ı Maturadi ve Maturidilik Hakkında Ne Biliyoruz ? 

Hayatını dini, doğru anlamaya, anlatmaya adayan ve bu amaçla birçok talebe yetiştiren “İmam Mâturîdî”nin düşünce sistemini anlatan belgesel web sayfamızda 

Hidayet Bayrağı” “Kelamcıların Önderi” gibi adlarla anılan büyük Türk âlim Ebu Mansur el Mâtürîdî  hazretleri ve Ehl-i Sünnet topluluğun en büyük ekolü Mâtüridîlik konusunda lokum tadında ve tüm yönleriyle TRT Avaz ekranlarında yayınlanan belgeseli sizlere sunuyoruz.

Çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz belgeselden alınacak olan mesajları çok  net anlayabileceğinizi ve izlerken İmam Maturidi gibi değerli bir ilim adamını tanıtmış olacağını bilmelisiniz.


Deneyimli isimlerin bulunduğu belgeselde, Profesör rolünü Yusuf Gökhan Atalay, Ebu Hanife rolünü Bahadır Yenişehirlioğlu, Hasan Sabbah rolünü Sefa Zengin, Fatih Sultan Mehmet rolünü Latif Koru üstlendi. Senaryo, TRT 1’in popüler dizisi Payitaht Abdülhamit’in senaryo yazarı Uğur Uzunok tarafından yazıldı. Sırçalı Medrese, Zazadin Hanı ve Karatay Platosu’nda çekimleri yapılan belgeselin yönetmen koltuğunda Özkan Ozan oturdu.
Yapımcı: Gülşah Koyuncu, Yönetmen Yardımcısı: Ahmet Onmaz, Zerrin Yavuz, Yapım Yardımcısı: Murat Bülbül, Yiğithan Dinçol, Kamera: Aytekin Kabadere, Cengiz Mehmet Can, Ömer Demirci, Dijital Resim Tasarım: Muharrem Arman, Işık Tasarım: Kadir Döner, Özkan Bozkurt, Sanat Yönetmeni: Nağme Tarakçı, Erhan Akgün, Yayıncı Birim: TRT Avaz, Yapımcı Birim: İç yapımlar Dairesi Başkanlığı

Videoyu sayfamızdan izleyemediğiniz zaman tıklayınız
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir