@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner

Emniyet'e 11 bin 837 Polis Alım Kontenjanı Tanındı.Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine bu yıl 11 bin 837 memur adayı alınacak. Alımlardan bir kısmının kurum içinden  bir kısmının da dışarıdan alım şeklinde olacağı düşünülüyor.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 11842 kişilik kontenjanın tamamının komiser muavini ve polis memuru olarak tahsis edildiği öğrenildi.

2021 Komiser yardımcısı ve polis alımlarının ne zaman yapılacağına ilişkin henüz EGM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Pandemi dolayısıyla olabilecek kısıtlamalar nedeniyle önceden tarih verilemediği bilinen atamalarda son karar EGM'nin olacak.

Polis olmak isteyenlerin heyecanla beklediği polis alımlarında komiser yardımcılığı görevlerine kurum içi personel içerisinden , polis memur olarak PMYO ( Polis Meslek Yüksel Okulu) üzerinden kadroların tamamlanacağı düşünülmektedir.

İşte, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yapılan duyuru

En son Şubat ayında polis alımlarına ilişkin izinler için karar çıkmıştı. 17 Mayıs 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararına göre, EGM için belirlenen atama izninin 11.837'si Komiser Yardımcısı ve Polis Memuru kadroları için değerlendirilecek. Bu kadroların, "tahsis edilen atama izinlerinin açıktan veya nakil suretiyle" kullanılabileceği belirtiliyor. Dolayısıyla bu kadroların açıktan alım şeklinde doldurulacağı, meslek içi komiser yardımcısı alımının ise atama izni sınırlamasına tabi olmayacağı bildiriliyor.

2021 yılı polislik başvuruları tarihi hakkında ise resmi kaynaklardan henüz bir açıklama gelmedi.

Haber : @erolkaranet - 26.05.2021

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir