@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerCuma Hutbesinde Müftüye Saldırı.. Minberden İndirdiler
Kudüs'teki El Aksa Camii'nde dün cuma namazı sırasında Filistin Yönetimi'ne bağlı Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin'in Hamas yanlısı Filistinliler tarafından vaazını yarım keserek dışarı çıkmaya zorlandığı bildirildi.

Kudüs'teki El Aksa yerleşkesinde bulunan Kıble Camii'nde cuma namazı sırasında Filistin Yönetimi'ne bağlı Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin'in Hamas yanlısı Filistinliler vaaz vermesine engel olarak, apar topar minberden indirmeye çalıştı. Minbere tırmanan bir Filistin'linin müftüyü darb etmesi cemaat tarafından önlendi.

Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, bugüne kadar eşi görülmemiş bir protestoya şahit olan Kıble Cami nde cuma vaazı vermeye çalışan Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin cemaat içerisinde bulunan Hamas örgüt yanlısı insanlar tarafından protesto yağmuruna tutuldu. Protesto ile yetinmeyen kişilerden bazıları minbere doğru yürüdü. Bir şahıs minberin üstüne tırmanarak müftüyü darp etmek isterken korumalar müftüyü camiden dışarı kaçırdılar.

Korumalar müftüyü camiden uzaklaştırırken yüzlerce öfkeli tapan, "Biz Muhammed Deif'in adamlarıyız" diye bağırdı. Deif, Hamas'ın askeri kanadı İzzadin el-Kassam Tugaylarının baş komutanıdır. Bazı Filistinliler de, "Kaç, kaç, Filistin Yönetimi'nin köpeklerini görmek istemiyoruz" diye bağırırken, bazıları da, 85 yaşındaki Abbas'ı ABD "ajanı" ve İsrailli "işbirlikçi" olmakla suçlayan sloganlar da attılar.

Ramazan ayında da Kudüs'te Hamas ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın lideri olduğu El Fetih destekçileri arasında tansiyon yükselmişti.

Filistin'de 2006'daki genel seçimleri kazanan Hamas'ın El Fetih'le çatışmaların ardından Gazze Şeridi'nde yönetimi ele geçirmesinden bu yana, Hamas ve El Fetih arasında büyük bir siyasi bölünmüşlük yaşanıyor. 

Haber, @erolkaranetEtiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

Bilmeniz Gerekebilir