@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Blogger Temada Slider Çalışmıyor İseBlogger temalarda zaman zaman "slider" dediğimiz "Gönderi Kaydırıcısı" çalışmaması sorun olarak çıkmaktadır.

Blogunuzda şablonlarımızı kullanmıyorsanız bir takım ayarları gözden geçirmeniz gerekebilir.

Gönderi kaydırıcısının çalışmamasının birkaç nedeni vardır. Aşağıda bazı ipuçlarını listeledik:

1. Blogunuz "Özel" moda mı ayarlanmış?

Gönderi kaydırıcısı, blogunuz Herkese Açık olarak ayarlandıysa çalışır. Lütfen Blogunuzu herkese Açık olarak ayarlamayı deneyin ve kaydırıcının çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin.

Bu seçeneği blogunuzun kontrol panelinde Ayarlar> Temel'in altında bulabilirsiniz :


2. RSS beslemenizin "Tam" olarak ayarlandığından emin olun.

Gönderi kaydırıcısı, yazılarınızı blogunuzun RSS beslemesinden çeker. RSS beslemeniz herhangi bir şekilde devre dışı bırakılırsa, kaydırıcı boş görünecektir.

Bunu etkinleştirmek için, blogunuzun kontrol panelindeki "Ayarlar> Diğer" altında RSS yayınınızın "Tam" olarak ayarlandığından emin olun:3. "Post Slider" gadget'ı boş ya da ona özel kod olmalıdır olmalıdır

Düzeninizdeki "Gönderi Kaydırıcısı" gadget'ı boş ya da ona özel kod olmalıdır. Herhangi bir içeriği varsa, lütfen silin ve "Kaydet" düğmesini tıklayın. Gadget şöyle görünmelidir:


4. Javascript/jQuery ile ilgili sorunlar

Sitenize herhangi bir widget/kod eklediyseniz, yanlışlıkla "jQuery" adında bir şey kurmuş olabilirsiniz. Şablonlarımız önceden yüklenmiş jQuery ile birlikte gelir; bu nedenle, onu tekrar içeren başka bir kaynaktan bir kod kopyalarsanız, bu bazı özellikleri bozacaktır. jQuery eklemek, widget'larınızın/şablonunuzun içinde şöyle görünecektir:

<script src='https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.2/jquery.min.js' type='text/javascript'/>

Blogunuza kod eklerken/kaldırırken lütfen dikkatli olun. Onu korumak ve çalıştığından emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. İnternette bulunan Blogger öğreticilerinden fazladan kod eklerseniz, yukarıdaki örneğe benzeyen jQuery gömme kodunu her zaman kaldırdığınızdan emin olun.

5. Gönderilerinizde resim yok

Gönderi kaydırıcısı, gönderi içeriğinizdeki resimleri otomatik olarak çeker. Gönderilerinizde resim yoksa, kaydırıcı yalnızca metinle boş görünecektir.

@erolkaranet - 29.05.2021

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.