@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerArabistan, Hac Konusunda Açıklama Yaptı.
Suudi Arabistan, hac ibadetinin yapılıp yapılmayacağı konusunda kesin bir kararları olmadığını ve hac vazifesinin yapılabilmesi yönünde olumlu düşünceleri olduğunu açıkladı.

 Suudi Arabistan'ın, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların Hac ritüellerini yerine getirmelerini sağlamaya istekli olduğu, ancak hacı güvenliğine öncelik verecek tedbirleri almak istediklerini açıkladı.

Geçtiğimiz gün İngiliz haber ajansı Reuters'ta yer alan ve iki kaynağa dayandırılan haberde; Suudi Arabistan'ın, koronavirüs vakalarının küresel çapta artması, dünyada yeni varyantların ortaya çıkması ve pandeminin ülkede daha da yayılması riskinden dolayı, hac ibadetinin bu sene de yapılmaması yönünde karar alacağı belirtildiğiyönünde haber çıkmıştı.

Suudi Hac ve Umre Bakanlığı, El Arabiya'dan yapılan açıklamaya göre 2021 yılında Hac ritüellerinin gerçekleştirilmesine ilişkin resmi bir talimat verilmediğini söyledi. Bakanlığın resmi sözcüsü Hesham Abdulmonem Saeed, Suudi Arabistan'ın dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara Hac ritüellerini gerçekleştirme konusunda istekli olduğunu, ancak yetkililerin hacı güvenliğine öncelik vereceğini söyledi.

Daha önce Hac ve Umre Bakan Yardımcısı Dr. Abdul Fattah bin Süleyman Mashat, Eatmarna ve Tawakalna uygulamalarıyla sağlık gereksinimlerini yerine getirmeleri şartıyla Krallığın hem Krallık içinden hem de dışından Umre hacıları ağırladığını söyledi.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

Bilmeniz Gerekebilir