@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamUzaktan Öğretim Öğretmenleri Bu Programı Sevecek. Hem de Ücretsiz...
 MyViewBoard, uzaktan eğitim ve öğretim yapan öğretmenlerin seveceği bir program... Öğretmen ve öğrencilere birer internaktif tahta sunarak, görüntülü, gerçek zamanlı ve ortak çalışma yapılmasını sağlayan program bilhassa öğrencilerin korkulu rüyası.. Neden ise gayet basit, söz de derse katılan bir öğrencinin aynı anda farklı uygulamalarda gezmesini, katılımdaki durumunu anında öğretmene gösteren sistem..
Classroom , ders vermek için çevrimiçi ve tamamen tarayıcı tabanlı bir platformdur. Öğrenmesi olabildiğince kolay olacak şekilde tasarlanmış. Geleneksel bir fiziksel sınıfa benzemek üzere tasarlanmış bir "dijital sınıf ikizi"dir. Herhangi bir yazılımın yüklenmediği program için öğrencilerin bir hesap oluşturması gerekiyor. Öğrenci kayıtlarına ve ders materyallerine kolayca erişmek ve bunları aktarmak için Google Classroom ve bulut entegrasyonu için yerleşik destek de bulunmaktadır.

Classroom iki tarayıcı sekmesinde (pencere) çalışır ve gerekli olmamakla birlikte iki ekran kullanılması önerilir. İlk sekme dijital beyaz tahtayı veya tuvali gösterir. Ders içeriğinin içe aktarıldığı ve düzenlendiği yer burasıdır. İkinci sekme, öğrenci bilgilerini ve sohbeti, grup (grup sohbeti) çalışmasını, öğrencinin o anda dersi görüntüleyip görüntülemediğini ve öğrencilerin soru sormak veya yorum paylaşmak için konuşma ayrıcalıkları talep edip etmediklerini görüntülemek için bir panodur.
Edinilen bilgilere göre, öğretmenler bir ekranda sınıfı takip ederken, diğer ekrandan da eğitim içeriklerini görebiliyorlar. myViewBoard Classroom, öğrencilerin derse gösterdikleri ilginin de takip edilebilmesini sağlıyor. Belli bir süre etkinlik göstermeyen veya farklı pencerelerde etkinlik gösteren öğrencileri tespit edebiliyor.
Dünya çapında , 2 Milyondan fazla kişinin kullandığı program üreticisinden yapılan açıklamaya göre 30 Haziran 2021'e kadar ücretsiz sunulan programın eğitim kurumlarına ve standart halde olanının ücretsiz, daha profesyonel çalışma isteyenler için şimdilik yıllık 59, aylık 7 dolar olduğu belirtiliyor.

Program kullanım detayları hakkında tıklayınız

Program üreticisi için tıklayınız


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam