@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamÜcretli Öğretmenlerin Durumu Meclis'e geldi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın adeta üvey evlat gibi görülen çalışanlarından olan ücretli öğretmenler yıllardır atanma hayaliyle yaşarken, bir çok öğretmenin çok cüzi rakamlar ve düşük SGK primleri ile okul yolunda ömür tüketmeleri, aldıkları ücretlerle yol ücretlerini bile karşılayamadıkları, işsiz kaldıkları dönemleri olmaları, zorunlu nedenlerle okullar tatil olduğunda ücretleri kesildiği sık sık gündeme gelmektedir.

Sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışsalar da "en azından işsiz kalmayayım" anlayışı ile her türlü sıkıntıya katlanan, yönetmeliklerde olmamasına rağmen nöbet tutmalarına, kadrolu öğretmenlerin hor görmelerine ve zaman zaman şamar oğlanına dönen ücretli öğretmenlerin seslerini bazen de Meclis'te bulunan vicdan sahibi vekiller dile getirmektedir.

Bunlardan biri olan ve daha önce "1000 TL' ye öğretmenlik yapanlar var. Bundan daha acı ne olabilir?" sözüyle ücretli öğretmenlerin durumunu sık sık gündeme getiren Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Ankara milletvekili Mustafa Destici oldu.

Destici ,son olarak 6 Nisan 2021'de " ücretli öğretmenlerin yaşadığı sorunların çözümü" için kadrolu ve ücretli öğretmenlerin arasındaki haksızlığın vurgulandığı yeni bir kanun teklifi verdi.

Kadrolu öğretmenlerin SGK priminin tam olarak yattığını fakat ücretli öğretmenlerin kazanılmış davalar olmasına rağmen SGK primlerinin 16,17 gün üzerinden yatırıldığını vurgulayan BBP Genel Başkanı, milli bayramlar ve hava şartları kaynaklı tatillerde dahi kadrolu öğretmenlerin maaşlarında bir kesinti olmadığını ücretli öğretmenlerin maaşlarında kesintiye gidildiğini vurguladı.

BBP Lideri, Destici'nin  TBMM'ye verdiği kanun teklifi

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam