@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Zemzem Suyunda Krem ve Parfüm
Kadınların güzelliklerini artırmak için kozmetik sektörü geceli gündüzlü çalışırken her gün piyasaya çıkan güzellik malzemelerinin de ardı arkası kesilmiyor. Milyonlarca çeşit kozmetik ürünü raflarda her gün yeni bir marka ile yeni bir formül ile dolarken bu kez İslam alemi tarafından kutsal sayılan zemzem'den yapılan ürünleri de görür olduk.

Bilindiği gibi, su, sağlıklı ciltler için en önemli faktörlerden biridir. Cildin parlak ve esnek kalmasında rol oynar ve bu da daha genç bir görünüm ortaya çıkarır. Ne yazık ki yaşla birlikte cildin nemi muhafaza etme ve tutma kapasitesi azalmaktadır. Yaşlandıkça cilt kuruluğu artar ve bu da kadınların hiç sevmediği, hoşlanmadığı bir durumdur.

Kadınların yüz güzelliğinde çeşitli formüller arayan kozmetik üreticileri "zemzem"i keşfetti.. Her gün gördüğümüz nemlendirme işlemleri arasına, giderek daha popüler hale gelen Zemzem kutsal suyu da girdi. Türkiye'de sadece içimlik olarak kullanılan Zemzem kutsal suyu, faydalı şifa amaçlı bilinmekte ve genellikle sağlık tedavileri için kullanılmaktadır. 

Ciltlere gelince, Zemzem suyunun temizleyici olarak kullanıldığında yenilenmeye yardımcı olduğuna inanıldığını keşfeden üreticiler Zemzem suyunu, glukonolakton ve hyaluronik asidi ile birleştirerek oluşturdukları nemlendirici ile kadın cilt bakımında kullanmaya başladı. 


Zemzem suyunun vücut güzelliği içinde faydalı olduğunu belirten kozmetik üreticileri çalışmalarını bu yönde de geliştireceklerini ifade ediyorlar. 

Zemzem suyundan üretilen dermotoloji alanında bir çok yerde kullanımı için ürünler oluşturan bir Fransız firması da bunun patentini alarak, kozmetik sektöründe fark oluşturmaya çalışmaya başladı. Krem ve parfüm olarak ürettikleri ürünler için zemzemin gücünden söz derken açıklamalarında şunları ifade ettiler.

"Zengin bir kozmetik bileşime Zemzem eklemek, nemlendirme etkisini artırır ve kuru cildi son derece besler. Araştırmalar, dermatolojik preparatlarda Zemzem kullanımının, ciltteki toplam su içeriğini 27,5 kat artırdığını göstermiştir. Zemzem, antioksidan ve iyileştirici etkilerinin yanı sıra yaşlanma karşıtı özelliklere de sahip olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca nemlendirici etkisi cildi kuruma, gevşeme ve çevresel stres faktörlerinden korur. Toksinler ve ağır metaller asidik cisimlerde tutulur ve oksidatif strese neden olur ve vücudu daha da asitlendirir. Zemzem gibi alkali su içmek, toksinleri ve ağır metalleri ortadan kaldırır ve vücudun çeşitli hastalıklara yol açabilecek oksidatif stresle karşılaşmasını önler. Başka bir deyişle, Zemzem'in iyileştirici gücünün zengin mineral profiline atfedildiği varsayılmaktadır.

Derleme @erolkaranet - 20.04.2021

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.