@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner


Hoş Geldiniz..

15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazilerine Müjde.. 


Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'nın son yönetim kurulundan 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazilerine Müjde gibi bir karar çıktı. Vakfın aldığı kararla destek primlerine zam geldi.

Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu 15’inci Kez Toplandı. Vakıftan yapılan açıklama şöyle;
"Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu 15’inci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Gürs ile Yönetim Kurulu üyeleri İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ile Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy katıldı.
Vakfın yönetim kurulu toplantısında gündem maddeleri ele alındı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle kurulan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüttüğü Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı, 2020 yılı Nisan ayından bugüne kadar 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine aylık biner liralık destek sağlıyordu. Toplantıda alınan kararla Nisan ayından itibaren geçerli olmak üzere 1.000 liralık desteğin miktarı 1.500 liraya çıkarıldı. Ayrıca yılda iki defa dini bayramlarda  1.000 lira ve Temmuz ayında ise 1500 TL daha ek destek verilmesi kararı alındı.
Bu kapsamda şimdiye kadar 12 ödeme yapılarak, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine 35 milyonu aşkın destek verildi."

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam