@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Youtuberler'a Müjde.. Videoları Korkmadan Yayınlayacaksınız
Google, youtuberları rahatlatacak bir uygulamayı yayınladı. Bu uygulama sonrası youtube'da video yayınlamak isteyenler artık korkmadan , gönül rahatlığı ile videoalrını yayınlayacak.

Google, YouTube’u bilgisayarlara uygulama olarak indirmeye yönelik bir adım attı. YouTube‘da video yayınlayacak olanlar bundan sonra "telif gelir mi, telif hakkından gelirim azalır mı, sayfam kapanır mı, videom reklama uygun olur mu olmaz mı?" gibi sorunları düşünmeden videolarını yayınlayabilecek.

ABD merkezli teknoloji üreticisi Google, popüler video platformu YouTube telefona ya da masasütüne indirilebilen bir sistem geliştirerek, çevrimdışı da kullanım imkanı sunduğu uygulama ile tüm endişeleri artık yok edecek

Yükleyin, kontrol edin, başlayın!

Youtuba'dan yapılan açıklamaya göre uygulama şöyle;

"Videonuzun durumunu bilmek söz konusu olduğunda, ne kadar az sürpriz olursa o kadar iyidir. Yeni otomatik kontroller, yayınlamadan önce telif hakkı veya reklama uygunluk sorunlarını yakalamanıza yardımcı olur. Masaüstüne yükleyin, kontrollerinizi bekleyin ve gerekli ayarlamaları yapın.
Videonuzu masaüstündeki Studio'ya yükleyin.
"Listelenmemiş" veya "gizli" olarak ayarlamaya gerek yok.
Kontroller siz yayınlamadan önce çalıştırılacaktır.
Arkana yaslan ve rahatla.
Telif hakkı kontrolleri birkaç dakika içinde yapılacaktır.
Reklam uygunluk kontrolleri daha uzun sürebilir.
Yapacak işleriniz mi var?
Taslak olarak kaydedin ve yükleme penceresini kapatın.
Herhangi bir telif hakkı veya reklama uygunluk sorunuyla mı karşılaştınız?
"Ayrıntıları göster" i tıklayarak sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenin.
Ayarlayın, sonra yayınlayın!

NASIL ÇALIŞTIĞINI GÖR ...


Videonuz yayınlanmadan önce telif hakkıyla ve reklamlara uygunlukla ilgili olası sorunları tespit etmek için yükleme akışına "Kontroller" adımını ekliyoruz. Telif Hakkı Kontrolü özelliği, videonuzda Content ID hak talebi alabilecek, telif hakkıyla korunan içerikler olup olmadığını inceler. Reklamlara Uygunluk Kontrolünde ise videonuzun reklamlara uygun içerik kurallarımızla uyumlu olup olmadığı kontrol edilir. Bu adım sayesinde olası kısıtlamalardan haberdar olabilir ve videonuzu yayınlamadan önce bunlarla ilgilenme fırsatına sahip olursunuz.

@erolkaranet - 30.03.2021
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.