@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamKadınlar Günü Bahane Adidas Virüsü Şahane Kadınlar Günü dolayısıyla dolandırıcılara gün doğdu. Bu kez dolandırıcılar Adidas marklasını kullanarak whatsapp üzerinden kandırmaya başladı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken, kullanıcıları kandırmayı amaçlayan çevrimiçi bir dolandırıcılık yöntemi, WhatsApp'ta hızla yayılmaya başladı. Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma platformunda “Adidas Kadınlar Günü hediyesi! Adidas 1 milyon çift ayakkabı veriyor!” başlıklı bir mesaj dolaşıyor. Mesajla birlikte gönderilen “adidasshoe.buzz" veya  Adidasshoe. Xyz/adidas” linkine kesinlikle tıklanmaması gerektiği uyarısında bulunuyor.

Kadınlar Günü’nü fırsat bilerek 1 milyon çift ayakkabı hediye edildiğini belirten WhatsApp mesajındaki linke tıklandığında da aynı mesaj,seçtiğiniz toplamda 20 kişiye gönderiliyor. Size Gelen Mesajdaki Linke Tıkladığınızda Kişi Listenize Aynı Mesaj Gönderiliyor. 


 İlk etapta önünüze 9 ayakkabı kutusu çıkıyor. Bu kutulara dokunarak dolu olanı bulmanız isteniyor. Ve dolu kutu çıktığında, ayakkabıyı kazandığınız belirtiliyor. Ancak bu ayakkabının göndeirlmesi için mesajı 5 ayrı grup yaparak 20 kişiye yollamanız isteniyor. Siz whatsapp rehberinde seçtğiniz kişilere de aynı mesaja gidiyor. ve kayıt aşamasında sizden bilgiler isteniyor.

Konu hakkında Adidis Türkiye böyle bir kampanya olmadığını ifade ederek şunları belirtti.

"Değerli Müşterimiz;
Tarafımıza ilettiğiniz bilgilendirme için teşekkür ederiz. Bahsi geçen web sayfası, adidas’a ait olmadığı gibi konunun da adidas Türkiye'nin kampanyasıyla ilgisinin olmadığını, adidas’ın ilgili web sayfası ile ilgili herhangi bir yönetim ve sorumluluğunun bulunmadığını ve hiç bir şekilde dikkate alınmaması gerektiğini önemle bildirmek isteriz.
İlgili web sayfasının kapatılması için resmi süreç tarafımızca takip edilmektedir.
İyi günler dileriz.
adidas Group Müşteri Hizmetleri
İletişim: 08505026141 "

Haber @erolkaranet

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam