@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Kripto Para Uyarısı, Kumardır, Uzak Durun
 İş Bankasının önümüzdeki aylarında Genel Müdür koltuğuna oturacak olan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran kripto paranın kumar olduğunu ve uzak durulması gerektiğini belirtti.

İş Bankası tarafından Dünya Gazetesi iş birliğinde, ülkemizin dört bir yanında düzenlenen “İş’le Buluşmalar” toplantılarıın 43’üncüsü, “Yeniden Şekillenen Dünyada Türkiye’yi Geleceğe Taşımak” temasıyla, gazeteci Hakan Güldağ moderatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İş’le Buluşmalar toplantısında İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürü ve Baş Ekonomist İzlem Erdem, Türkonfed Başkanı Orhan Turan, TİM Başkanı İsmail Gülle ile Adnan Bali, gazeteci  Hakan Güldağ’ın sorularını yanıtladı.

Hakan Aran, toplantıda yaptığı konuşmada dijitalleşmenin önemini vurgularken işletme sahiplerine tavsiye niteliğinde "İşletmeleri yönetenler şu vedalaşmaları yapmalı. Fiziki yüz yüze ihtiyacı yüksek ürünle iş modeliyle vedalaşmalı yeni ürün ve iş modeline geçmeyi başarmalıyız. Değişim için olan finansman ihtiyacına da dijital dönüşüm kredisi diyebilirsiniz. Finansman desteği kullanılacaksa mevcut işteki aksayan bölümler ve nakit akışını yüzdürmek değil katma değerli işe ve yeni dönemin modellerine kullanmak akıllıca olacaktır” dedi.

Pandemi sürecinde bir çok şubeyi kapatmak zorunda kaldığını hatırlatan Aran dijital bir kanalı olmayan işletmenin ürün satma şansı olmadığını dile getirdi.

Sorulara cevap veren Aran kendisine sorulan Kripto para konusunda uyarı yapmak zorunda kaldığını söyleyerek dijital para ile kripto para arasında bir fark olduğunu söyleyerek kripto pareadan uzak durulması gerektiğini ve bunun kumardan farksız olduğunu belirterek şunları söyledi.

" Reform paketindeki dijital para konusu kripto paradan çok farklı. Merkez bankalarının çıkardığı dijital milli paraların dijital versiyonu. Fiziksel olarak para dolaşımının azaldığı durumlarda dijital paralar çok olumlu. Kripto para platformları dijital para duyumlarını kendi lehineymiş gibi kullanma eğiliminde. Kripto para kısmı düzenleme yapılmamış, teknoloji ve düzenleme açısından büyük riski barındırıyor. Uzak durmak temkinli olmakta fayda var, bir kumardan farksız kripto para tarafı” 

İşte buluşmalar toplantısının 48.incisi tam versiyon olarak aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Kripto para konusunda bilgi veren  İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran'ın açıklamalarını videonun 36. dakikasından sonra takip edebilirsiniz.

Haber : @erolkaranet - 19.03.2021


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.