@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Terör İşbirlikçilerinin Korkulu Rüyası.. SADAT
 Ülke ve dünya gündeminde eksik olmayan ve olmayacak olan TERÖR'ün de korktuğu birimler vardır. Bunlardan biri de İstanbul'da faaliyet gösteren ve asla bireysel olarak kişiye özel hizmet vermediklerini açıklayan SADAT..

SADAT'ı wikipedi "Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. veya SADAT A.Ş., Türkiye merkezli bir askeri danışmanlık şirketidir. Şirket, 28 Şubat 2012 tarihinde emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kurulmuş olup uluslararası alanda askeri ve iç eğitim, savunma danışmanlığı ve mühimmat alımı gibi hizmetler sunmaktadır." şeklinde açıklamaktadır.

Hakkında bazı mihraklar tarafından suç duyurusunda bulunularak kapatılması yönünde faaliyette bulunanlara rağmen eski bir asker tarafından ve bünyesinde bir çok emekli olmuş subay ve astsubayı barındıran kuruluşun merkezinde vatanperverlik yattığını yapılan araştırmalar ortaya çıkarmaktadır.

SADAT'ın aleyhinde yazılar yazan kalemşörlerin de terör sevici, ülkemizde sürekli bir kaos oluşturmak isteyen fitnecilik yönünde hız kesmeden yayınlar yapan kuruluşlar olduğunu görünce SADAT'ın milliyetçi bir kuruluş olduğunu anlamamak abesle iştigal olacağı kanaatindeyiz. Bunun bir diğer kanıtı da "Türkiye’nin SADAT eliyle Ortadoğu ve Türki cumhuriyetlerde özel askeri danışmanlık hizmeti verip şuurlu ordular yetiştirme çabası" olduğu ifade edilmektedir.

Gazeteci Hasan Sekmen'in röportajından öğrendiğimize göre, Batı’da küresel çapta faaliyet yürüten 30’dan fazla askeri güvenlik şirketi varken, bunların 11 tanesi ABD, 7 tanesi Rusya, 6 tanesi İngiltere, 1’er adeti de İspanya, Hollanda, Kanada ve Avusturya’ya ait. Black Water, PMC Wagner, Moran Güvenlik Grubu, Slavonic Corps, Boz Allen Hamilton, ADT, Brınks Company özel askeri güvenlik firmaları, Suriye, Libya, Ortadoğu’nun tamamı, Kırım, Afganistan ve dünyanın birçok ülkesinde ‘askeri danışmanlık ve güvenlik’ adı altında faaliyet yürütüyor. Söz konusu firmaların yıllık gelirleri ise 12 milyar dolar ile 18.2 milyon dolar arasında değişkenlik gösterirken toplam 244 milyar Euro tutarında bir piyasası bulunuyor. Bunlar uluslararası silah şebekelerinin, Ortadoğu’da savaşları kışkırtan ülkelerin kullandığı yapılanmalar. Bunlar askeri danışmanlık adı altında mazlum coğrafyaları karıştırıyorlar. Karanlık şirketler... SADAT bunlardan farklı bir yapılanmada..

Ve SADAT'ı öğreniyoruz.

Tam adıyla "SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi", 28 Şubat döneminde irtica suçlamasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) atılan 23 subay ve astsubay tarafından 28 Şubat 2012 tarihinde kuruldu. SADAT’ı kuran ekibin başında emekli tuğgeneral Adnan Tanrıverdi bulunuyor. Arapça "Seyitler" anlamına gelen SADAT’ın askeri alanda eğitim, donatım ve danışmanlık faaliyeti göstereceği ülkeler, Türkiye’nin dış politikasına uygun şekilde seçiliyor. İnternet sitesinde şirket merkezi olarak İstanbul-Beylikdüzü gösteriliyor. SADAT bünyesinde kaç kişinin çalıştığı, bu kişilerden kaçının asker kökenli olduğu ise bilinmiyor.

HİZMETLERİ : Verdikleri "hizmetleri" şu şekilde tarif ediyorlar: SADAT’ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre kara harekâtı eğitim programında, yetişmiş eğitimciler tarafından, her kursiyer için tahsis edilen özel teçhizat ile arazi ortamında pusu, istihbarat, baskın ve sabotaj, uçak-helikopter yönlendirme eğitimleri veriliyor. Kurs sonunda elde edilecek kabiliyetler arasında ‘ordu organizasyon şemasında bulunan kademelerin en alttan en üst seviyeye kadar olan birimlerinde uyumlu bir şekilde görev yapabilme’ yetisi de bulunuyor.

Yine Vikipedi'den öğrendiğimize göre, SADAT'ın misyonu ve amacı, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) karşıtlarının çeşitli iddialarıyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu iddialar terörizmi desteklemekten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sadık bir özel ordu kurmaya kadar uzanan çeşitli tartışmaların odak noktası haline gelmiştir.

SADAT ekipleri hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor?
Şirketin faaliyet alanı başta Türkiye’nin yakın coğrafyası olmak üzere, tüm İslam ülkeleri ve Müslüman nüfusun yüksek olduğu ülkeler olarak gösteriliyor. 

SERTİFİKA VERİLİYOR Koruma eğitim paketindeki kursiyerlerde de tabanca ve tüfek atışlarında yüzde 60 başarılı olmaları sağlanıyor. Kurs sonunda, temel koruma teknikleri ve ‘suikast teknikleri’ konusunda ‘imkân ve kabiliyetler’ pekiştiriliyor. Kurs sonu yapılacak test ve değerlendirmelerde başarılı olan kursiyerlere, kursu takip ettiğini ve başarı durumunu belirten bir ‘koruma uzmanlığı’ sertifikası veriliyor.
Bomba imali’nin de öğretildiği belirtilen tahrip eğitim paketinin yer aldığı programda, ayrıca gladyonun kullandığı teknik ‘gayri nizami harp’ eğitimi paketi de bulunuyor.
Bu kursunun eğitim içeriği şöyle anlatılıyor: “İstihbarat, mukavemet harekâtı, gerilla harekâtı, kurtarma-kaçırma harekâtı, özel kuvvetler harekâtı, psikolojik harp harekâtı, gayri nizami harp liderliği.”
Pusu, kurtarma ve kaçırma
Gayri nizami harp kursunu tamamlayanların kurs sonunda sahip olacakları yetenekler şöyle sıralanıyor: “Sabotaj, baskın, pusu, tahrip, suikast, kurtarma ve kaçırma, tedhiş, sokak hareketleri türü eylemlerde ve gizli etkinliklerden oluşan harekât teknikleri.”

ÖZETLE, SADAT A.Ş. Türkiye’de ve İslam Dünyası’nda yerli ve milli olarak faaliyet gösteren ilk ve tek savunma danışmanlık şirketidir. İşte, her fırsatta ülkemizde kaos çıkartmaya çalışanalrın hazmediği konu budur. Diyoruz ve detaylı bilgiler edinmek isteyenleri aşağıdaki linkerlden detaylara ulaşabileceklerini vurguluyoruz.

@erolkaranet - 08.02.2021

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.