@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamRamazan Umresi Bu Yıl da Hayal
 Üç ayların gelmesine 10 gün gibi bir zaman kalırken Müslümanların Ramazan sevinci de başlayacak..Bir çok Müslüman her yıl gitmeyi planladığı ya da hayal ettiği Ramazan Umresinin bu yıl yapılıp yapılmayacağını merak ediyor.

Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıl Mart ayından itibaren iptal edilen umre ve hac ibadetlerinin ardından bu yıl umutla Kabe yollarının tekrar açılması için dua eden Müslümanların hevesi bu yıl da kursaklarında kalacak. Zira Üç ayların başlayacağı bugünlerde Covid-19 salgın hastalıkla ilgili Suudi Arabistan'dan kötü haberler gelmeye başladı.

Kısıtlı sayıda Müslüman'ın hac yaptığı ve belirli ülkelerden sınırlı sayıda insanı kabul ederek umre için Mescid-i Harem'in kapılarını açan Suudi Arabistan her ne kadar gizlese de salgın hastalığa tutulanların sayıca arttığı haberleri de yansımaya başladı. Arabistan'da yoğun bakım yatakları 13 bin adete çıkartılmış durumda.. Pandemi sürecinden bir türlü kurtulamayan Arabistan son aldığı kararla aralarında Türkiye'nin de olduğu 20 ülke uçaklarına ülkeye iniş vermeyeceğini açıkladı.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın İçişleri Bakanlığından bir yetkiliye dayandırdığı haberinde Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, ABD, Endonezya, İtalya, Pakistan, İngiltere, Türkiye, İsveç, Fransa, Lübnan, Mısır, Hindistan, Japonya , İrlanda, Brezilya, Portekiz, İsviçre ve Güney Afrika olmak üzere 20 ülkeden Suudi Arabistan'a gelişin engellendiği belirtildi.

Kovid-19 virüsünü kontrol altına alabilme ve yayılmasını engelleme çalışmaları kapsamında alındığı kaydedilen karardan vatandaşların, diplomatların, sağlık çalışanlarının ve ailelerinin muaf tutulacağı aktarıldı.

Kaynaklar, son dört ayda yaklaşık 7,5 milyon kişinin umre yaptığını ve Mekke Ulu Camii'nde namaz kıldığını açıkladı.

@erolkaranet
Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam