@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam

Peygamberden Bugüne 500 Eser Müzesi AçıldıSuudi Arabistan, Peygamberimizin (sav) hayatına adanmış yeni bir İslam Medeniyeti Müzesi açtı.

Medine'deki Uluslararası Peygamber Biyografi ve İslam Medeniyeti Sergisi ve Müzesi, çeşitli modern teknolojileri kullanan 25 pavyon ve dönemine kadar uzanan 500'den fazla eserle Hz.Muhammed'in hayatının tarihini anlatıyor. 

Müze, kent tarihinde önemli bir dönemi, Mekke ve Peygamber döneminin başlangıcını anlatan modern küratoryal yöntemleri benimseyen bir sergi ile ziyaretçilerin Peygamber Camii'ne girerek zenginleştirilmiş bir dini ziyareti deneyimlemelerini sağlayacak. .

Müze, Müslüman Dünya Ligi tarafından işletilmektedir ve 350 pedagojik yönteme dayanarak bir İslam'ın adalet, barış, merhamet, hoşgörü ve ılımlılık mesajını sunmayı amaçlamaktadır. Kuran-ı Kerim'de, Peygamberin biyografisinde ve İslam tarihinde kurulmuş bir mesajdır.

Medine'de Mescid-i Haram yanında bulunan Peygamberin Biyografisi ve İslam Medeniyeti Uluslararası Sergi ve Müzesi'nin açılışını Medine Valisi Prens Faysal bin Selman yaptı.

Selman serginin ve müzenin içeriklerinin ve kolesiyonlarının, gerçek dinin hoşgörüsünü ve ölçülü olduğunu göstermek için doğru Peygamber yaklaşımını ve Peygamber'in güzel kokulu biyografisini dünyanın her yerine yaymak için tarihi bir mirası temsil ettiğini söyledi. 

25 ana pavyonun yer aldığı sergi, Kur'an-ı Kerim, Peygamber (asv) 'in biyografisi ve ışıltılı İslami temele dayanan adalet, barış, merhamet, hoşgörü ve ölçülülükle temsil edilen İslam'ın mesajını sunmakla ilgileniyor. 

Sergide ayrıca, Peygamberin biyografisini özel bir şekilde belgelenmiş bir dizi film ve belgelenmiş bilimsel içerik aracılığıyla sunan ve ziyaretçilerin biyografinin gerçekliğini tümüyle simüle etmelerini sağlayan türünün ilk örneği olan bir sinema tiyatrosu da yer alıyor. ayrıntıları ve onunla etkileşime giriyor ve en son optik görüntüleme teknolojisini kullanarak modern çağdan Peygamber dönemine insani bir geçiş oluşturmaya yardımcı oluyor.

Müze, Medine'deki Mescid-i Nebevi'nin yanında yer almaktadır ve 24 saat açıktır

@erolkaranet
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam