@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam

MEB Dini Kitapları Seslendiriyor
 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve liselerin din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait kitaplar seslendirilerek internet üzerinden erişime açılacağını duyurdu.

Genel Müdürlükten "Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden Sesli Kitap projesi" başlığı altında yapılan açıklama şöyle; 

Başta görme engelli öğrenciler olmak üzere diğer öğrencilerin de yararlanabilmesi için ilkokul, ortaokul ve lise din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait tüm kitaplar, dijital platformda seslendiriliyor.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, koronavirüsün önlenmesine yönelik alınan tedbirler kapsamında, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere yeni bir hizmet daha sunuluyor. Buna göre; görme engelli öğrenciler başta olmak üzere diğer öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde öğrenme kayıplarının önlenmesi amacıyla, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitapları ile imam hatip lisesi meslek derslerine ait onlarca kitap seslendirilerek sesli kitap haline getiriliyor.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından kurulan stüdyoda, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenleri tarafından seslendirilen ders kitapları, tamamlandığında, Genel Müdürlüğün sitesindeki Materyal bölümü ile EBA'dan erişime açılacak.

Kaynak : Milli Eğitim Bakanlığı


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam