@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Laleli Cami DökülüyorEylül 2020 tarihinde önce avizelerindeki ampulleriyle gündeme gelen Laleli Cami kısa bir süre önce restorasyon çalışması yapılmasına rağmen adeta dökülüyor. 

Bilhassa dış avluda bulunan kubbeler, son cemaat yeri ve özellikle hünkar mahfiline ayrılan bölümler görenlerin vicdanlarını sızlatıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarihi Çevreyi Koruma Müdürlüğü, Eminönü İlçesi'ndeki Tarihi Laleli Camii'nin restorasyonu için 9 Eylül 2004  yılında "Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Proje Yapımı Hizmet Alımı" adı altında ihale açmış ve 2008 - 2013 yılları arasında  restorasyonu yapılan İstanbul Fatih ilçesinde bulunan Laleli Cami yeniden ibadete açılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ziyaretine gittiğimizde camiye restore değil makyaj yapıldığını , bilhassa gözden uzak yerlerin adeta döküldüğünü gördük.

2013 yılı Aralık ayından restorasyonu tamamlanan caminin 7 yıl içinde geldiği acıklı durumu aşağıdaki fotoğraflardan ve videodan görebilirsiniz.Haber ve fotoğraflar : @erolkaranet - 01.02.2021
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.