@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Reklam

İmamlara İnsan Hakları Eğitimi Verilecek
 Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı ile kamuda önemli değişiklikler yapılması planlanıyor. Edinilen bilgilere göre din görevlilerine de temel insan hakları eğitimi verilecek.

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı ile kamuda önemli değişiklikler yapılması planlanıyor. Edinilen bilgilere göre toplumun insan haklarına hassasiyetini artırmak için din görevlilerine temel insan hakları eğitimi verilecek.

Proje ile, Din Görevlilerinin insan hakları alanında eğitilmesi ile öncelikle teorik ve pratik insan hakları bilincine sahip olmaları hedefleniyor. Bununla birlikte Din Görevlilerinin sürekli olarak yüz yüze iletişim içinde bulundukları kişilere bilgi aktarımında bulunması, dolayısıyla çok sayıda kişinin bu bilgiyi paylaşarak toplumda temel insan hakları bilincinin yaygınlaşması projenin başlıca hedefleri arasında bulunacağı belirtildi.

Eğitimin amacı olarak, Toplumda var olan dinsel hoşgörüsüzlük ve farklı din mensuplarına yönelik ayrımcı davranışların azaltılması, yaygın insan hakları ihlallerine karşı kolektif bir bilincin artırılması ve bireysel özgürlükleri kullanım yeteneklerinin geliştirilmesi hedeflendiği öğrenildi.

İl ve İlçe Müftüleri, Müftü Yardımcıları, Vaiz ve Vaize, Kur’an Kursu Öğreticileri ve cami görevlilerinin eğitime alınacak ilk görev sahibi kişilerden olması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni reform hazırlıkları içinde olduklarına işaret ederek, " Önümüzdeki günlerde ekonomik hayatın tüm paydaşlarıyla da çalışılarak İnsan Hakları Eylem Planı taslağına son hali verilecek." demişti.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginizi Çekebilir

Reklam