@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

İETT'den 500 Metrelik Mesafeye Ücretsiz Otobüs
Yıllar yılı yapıldı yapılacak denilen ve nihayetinde Ocak 2021 ile birlikte hizmete açılan Alibeyköy - Eminönü tramvay hattı beklenen ilgiyi görmedi.

Her ne kadar adında Eminönü olsa da Eminönü denilen yere kadar gitmeyen hat Cibali olarak bilinen ve Kadir Has Üniversitesi mesafesinde son buluyor. Tramvaya binen bir yolcu Eminönü meydanına gitmek için 1 km yol daha yürümek ya da ekstra bir araca daha binmek zorunda kalmaktadır.

Beklenen yolcu sayısına ulaşamayan tramvay'a yolcu sirkülasyonunu artırmak amaçlı olarak yeni bir ücretsiz hat otobüsü konuldu. 

İETT tarafından yapılan açıklamada "T5 Alibeyköy Eminönü tramvay hattına entegre olacak şekilde  EC-1 Cibali-Eminönü (ücretsiz) hattı planlanmıştır. Hattımız 24.02.2021 Çarşamba tarihinde Unkapanı Kadir Has Üniversitesi-Haliç Metro- Eminönü Kantarcılar güzergah doğrultusunda hizmet vermeye başlayacaktır" denildi.

İETT'nin 500 metre mesafelik güzergaha  koyduğu ücretsiz EC-1 hattı da mesafenin kısa olması nedeniyle tepkilere neden oldu. Yolcular bu hat otobüsünün ya Cibali - Perşembe Pazarı - Karaköy ve Eminönü arasından ring olarak çalışmasını ya da Sirkeci'ye kadar çalışması gerektiğini öne sürdüler.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir