@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamİETT Bir Çok Hattı Kaldırdı. Bazı Hatlara Zam YaptıİETT, yıllardır kullanılan bir çok hattı kaldırarak vatandaşları metro ile ulaşıma zorlamaya devam ediyor. Hatları kısaltan ve metroya yönlendiren İETT son 3 hattı daha kaldırdığını duyurdu. Bir hattın ücretine %100 zam yaptı

 İETT, yaptığı duyuru ile mevcut hatlarını metro hatlarıyla entegre etmeye devam ettiğini belirtirken yılların alışkanlığını da ortadan kaldırmakta. Öte yandan bazı hatların da sesssiz sedasız zam yapıldığı da ortaya çıkmaktadır.

İETT tarafından yapılan son duyuruda 46H, 52 ve 59B hatları M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına bağlandı ve yolculuk ücretsiz hale getirildi. Öte yandan 79E hattı ücreti de tek biletten çift bilete çıkartıldı.

Yapılan açıklama göre kısaltılan ve zamn yapılan hatlar şöyle;

Tek yönde yaklaşık 27 dakika süren 46H Hürriyet Mahallesi – Beyazıt hattı, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına entegre edilerek kısaltıldı. Hattın kodu HM3 şeklinde değiştirildi ve Hürriyet Mahallesi – Şişli Merkez arasında sefer yapacak şekilde planlandı.


Yolculuk süresi ortalama 5 dakika süren 52 numaralı Konaklar Mahallesi – 4. Levent hattı, paralel ilerleyen M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına entegre edildi.  Hattın kodu HM2 olarak değiştirildi.

Yine aynı şekilde, yolculuk süresi 14 dakika olan 59B Levent Basın Sitesi-Şişli hattı da M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına entegre edildi ve hattın kodu HM4 olarak değiştirildi.

Yeni entegre hatlara M2 Metrosundan yapılan aktarmalar ücretsiz, aksi istikamette metroya yapılan aktarmalar ücretli olacak . Bu arada 79E numaralı Kayabaşı Kiptaş/Kayaşehir - Eminönü hattı tek yönde 40 km ve E-5 TEM arasındaki 0-3 bağlantı yolundan ekspres çalışması, ayrıca Başakşehir İlçesi sınırlarından benzer güzergah ile Yenikapı’ya kadar metro ile ulaşım sağlanabilmesi (metro hattına ücretsiz entegre hatları hizmet vermektedir) nedeniyle 79E hattının tarifesi 2 Tam Biletli olarak güncellendi.

Hatlardaki değişiklik 12 Şubat 2021 Cuma günü itibarıyla uygulanmaya başlandı.

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam