@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamGaribanı Simitten de Mahrum Ettiler
 Vatandaşlar, "şuradan bir simit alır, karnımı doyururum" demekten vaz geçecekler. Semte semte değişen simit fiyatları 3 TL'ye kadar yükseldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu kararıyla İstanbul’da iki gün öncesinden simitte yeni tarifeye geçildi. 100 gramlık simit, yüzde 25 zam yapılarak 2 liradan 2,5 liraya yükseltildi.

İstanbul genelinde gramajı ve kalitesiyle tek tip üretilemeyen simitler ilçeden ilçeye değişen fiyatlarla 1,50 TL'den 3'TL'ye kadar satılabilmektedir. Garibanın öğle yemeğini geçiştirdiği meydanlarda satılan simidin fiyatı İstanbul genelinde bu hafta itibariyle 2,5 TL'ye yükselirken dükkanların içerisinde satılan simit fiyatları da sade simit olarak 3 TL'den işlem görmeye başladı.

İstanbul’un sembolü sayılan simidin fiyatı ve gramajı semt semt değişmesinin arkasında fırınların kira, işçilik, kullanılan malzemelerin etkin olduğu belirtiliyor. Gramajlarının da farklılar gösterdiği simitlerin en ucuzunu haftalık pazarların kurulduğu yerler olduğu söylenmektedir. Haftanın belirli günlerinde kurulan pazar yerlerinde 1,5 TL'ye simitlerin satıldığının gerçek olduğu, genellikle elde kalan simitlerin tekrardan ısıtılarak yumuşatıldığı bu şekilde elden çıkartıldığı belirtiliyor. 

haber @erolkaranetEtiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam