@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Elektrikte Az Tüketim Faturalandırılmadı Oyunu
 Yıllardır beri tüketicilerin isyan ettiği ancak hiç bir şekilde müdahale edilmeyen fatura oyunu  vatandaşın tepkilerine devam ediyor.

Ortalama 12 ayı geçkin zamandır ve düzenli olarak her ay okunmasına ve tüketiciye faturası verildiği halde "az tüketim faturalandırılmadı" ibaresiyle ödettirilmeyen faturaların giderek artan miktarları da sonunda cep yakacak..

Vatandaş "az tüketim olduğu için faturalandırılmadığı" düşünülen elektrik faturalarının hem elektriğe gelen zamlardan hem de  gelebilecek yüksek miktarlara karşı ödeme zorluğu sebebiyle gecikebilecek durumlar sonucunda gelebilecek gecikme faizleriyle de ne yapacağını şaşıracağını ifade ediyor.

Bilhassa konutlarda merdiven ya da farklı yerlerde kullanılan ortak alan elektriklerine ait sayaçların düzenli okunmasına rağmen fatura edilmemesi nedeniyle bu kısımlarda kullanılan yerlerde gelmeyen faturaların bedellerinin pay sahiplerine de zamanında fatura edilmemesi sorun olarak yöneticilerin karşısına çıkmaktadır. 

Bina yöneticileri ortak alanlarda kullanılan elektriklerin zamanında fatura edilmemesi yüzünden ne zaman gelebileceği belli olmayan elektriklerin bedellerinin giden kiracı yada dairesini satanlardan tahsil etmeninin zorluğu yüzünden bu paraların kendi ceplerinden çıkacağını dile getirmektedir.

Tek seferde ödenilmesi istenilen faturalar karşısında tüketici ne yapacağını bilemezken bu durumlara itiraz edenler elektrik kurumlara müracaat etmelerine rağmen kendilerine cevap verilmediğini de iddia etmektedirler.

Erol Kara - 22.02.2021- @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.