@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Deterjan Sahtekarlarına Darbe.. Sitemizde de Dile Getirmiştik.. 


Online alışveriş siteleri üzerinden kolayca tüketiciye ulaşarak sahte deterjan satanlara polisten dev operasyon.

GittiGidiyor, N11, Trendyol gibi online satış yapan web siteleri üzerinden verdikleri ilanlarla piyasa fiyatının çok altına sattıkları deterjanları satın alanlar tarafından sürekli şikayet edilerek sahte olduğu yolunda çıkan yorumları gözardı etmeyen Konya Emniyet'i sahtekarlara baskın yaptı.

Bir süre önce sitemizde de yer alan ve "Bir Deterjan Öyküsü ve N11.com Desteği ve Omo" başlığı ile duyurduğumuz sahtekarlık üzerine online alışveriş sitelerinde de müşteriler şikayetlerini dile getirmişti. Satın alan herkesin mağdur olduğu ve çamaşırlarda renk diye bir bırakmayan, karartan ve temizliğe bile gelmeyen deterjanlar iyiden iyiye şikayet konusu olmuştu.

Haberimiz üzerine OMO firması da olayın üzerine gideceği sözünü vermiş ve yaptıkları analizlerde deterjanın kendi ürünleri olmadığını ifade etmişti. Piyasada en fazla satışı olan Ariel ve OMO markalarının poşetlerinin taklitlerini yapan sahtekarlar sonunda Konya Emniyet'inin fedakar çalışmasından kaçamayarak yakayı ele verdi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan araştırma neticesinde, merkez Karatay ilçesi Hacı Yusuf Mescit Mahallesi Gülova Sokak’ta bulunan bir işyerinde sahte deterjan bulunduğunu tespit etti. A.K.’ye ait işyerinde yapılan aramada, imalat halinde çeşitli markalara ait paketlenmiş ve hammadde şeklinde 49 ton 748 kilogram toz deterjan, 3 bin 54 kilogram sıvı deterjan ile bu ürünlerin paketlenmesi için hazırlanmış olan çeşitli markalara ait 4 bin 730 adet boş deterjan ambalajı ele geçirildi. Bahse konu işyerinde çalışan 9 kişi ifadeleri alınmak üzere gözaltına alınırken, işyeri sahibi şüpheli A.K.’nin yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Erol Kara - 19.02.2021- @erolkaranet

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.