@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner


Hoş Geldiniz..

Balık Ekmek 20 TL Oldu 


Deniz şehri İstanbul'da kilo ile balık almak bir çokları için hayal iken bu kez Eminönü'de yarım ekmek arası balık satanlar da buna tuz biber ekti. Ve ayaküstü balık hasreti giderenler 20 TL ücret ödemeye başladılar.

Bir kaç hafta öncesine kadar 15 TL'den satılan balık ekmek fiyatları 20 TL'ye çıkartıldı. Pandemi süresince lokantaların yanı sıra Eminönü'de sandalla balık satanların da işleri kesat gitmeye başlayınca çözümü balık ekmeğe zam yapmakta buldular. Ve vatandaşın her üründe zamla karşılamalarına sebep olanların arasına balık ekmekçiler de katılmış oldu.

Bir palamut balığından üç parça çıkartarak ekmek arasında satış yapan sandalcıların yaptıkları bu zammın üzerine pek çok vatandaş balık keyfinden uzak durmaya başladı. 

Teknelerde kızartılarak pişirilen Norveç’ten ithal edilen uskumrunun 1 kg'ının su ürünleri halindeki satış fiyatının 12 TL olduğu bugünlerde balık ekmekçilerin pandemi dolayısıyla istedikleri satışı yapamadıkları için azalan kazançlarını telafi edebilmek sebebiyle bu şekilde fiyat artırımına gittikleri söylenenler arasında. 

haber @erolkaranet

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam