erolkara.net


Yıllardır mutaasıp ve dışa kapalı bir toplum izlenimi veren Suudi Arabistan'da alışılagelen tüm olgular teker teker değişiyor. Ve hızlı bir açılım yapmaya başlayan Arabistan'da bu kez kadınlar liği adı altında kadınlar arası maçlar televizyonlarda canlı olarak yayınlanacak.

Suudi Herkes İçin Spor Federasyonu (SFA) İcra Direktörü Shaima Al-Hussaini'ye göre Kadınlar Futbol Ligi yakında televizyonda yayınlanacak. Al-Hussaini, Asharq Al-Awsat'a şunları söyledi: “Bu yıl 2021'de kadınlar liginin ikinci baskısının medyada daha geniş kapsamlı olması için çalışıyoruz. Televizyonda nasıl yayın yapılacağı konusunda medya sektöründeki ortaklarımızla birlikte çalışacağız."

AÇILIMDAN KADINLAR MEMNUN

Arap medyası konuyu manşetlere taşırken , haberi duyan kadınlar bu kararlardan çok memnun olduklarını dile getirdi. Düşünceleri sorulan kadınlar "Bu haberi duyduğumuza çok sevindik, Kadınlar için futbol heyecan verici bir haber. Ülkemizde her şey büyüyor ve Krallık değişiyor. Ülkemizi çok seviyoruz, her şey daha iyiye doğru değişiyor; kadınlar araba kullanıyor, kadınlar şimdi golf oynuyor, kadınlar çok şey yapıyor. Kadın takımlarına tezahürat yapacağımız için çok heyecanlıyız ”dedi.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz Kasım ayında Riyad, Cidde ve Dammam'da bulunan 24'ten fazla takım Şampiyonlar Kupası için yarıştı. Challenge Riyad futbol takımı evine kupayı götürürken 150.000 SR (40.000 $) ödülünü aldı ve ikincilik Cidde Kartalları'na gitti.

@erolkaranet


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski