erolkara.net

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince, İstanbul'un da arasında bulunduğu bazı yerlerde yeni mahkemelerin faaliyete geçirilmesine karar verildi.

Bölge adliye mahkemeleri başkan ve üyeleri ile adli yargı ilk derece mahkemeleri başkan ve hakimlerinin, bölge idare mahkemesi başkan ve üyeleri ile idare ve vergi mahkemesi başkan ve üyelerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesi, yeniden inceleme, arşiv ve tevziye ilişkin talepleri, HSK Birinci Dairesince sonuçlandırılarak karara bağlandı.

 Hakimler ve Savcılar Kurulunca yayımlanan kararnameye göre 25 Ocak'tan itibaren Bakırköy'de yeni asliye ceza, asliye hukuk, sulh hukuk, icra, aile, iş, fikri ve sinai haklar ceza mahkemeleri ile infaz hakimlikleri faaliyete geçirilecek

Sivas 2.Sulh Ceza Hakimliği ile Adıyaman 2. Sulh Ceza Hakimliği de mesaisine başlayacak

Yeni mahkeme ve hakimlikler, 25 Ocak itibarıyla faaliyet gösterecek.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi ise ihtisas mahkemesi sıfatıyla gelecek tüm işler dahil olmak üzere 25 Ocak'tan 31 Mart'a kadar tevziye kapatılacak.

HSK kararnamesi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Adli Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesine İlişkin Duyuru

İdari Yargı Hâkimlerinin Müstemir Yetkilerinin Belirlenmesi ile Bazı Yer Bölge İdare Mahkemelerinin İş Bölümüne İlişkin Duyuru


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski