erolkara.net

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2021- 2022 Eğitim-Öğretim yılı seçmeli ders süreci devam ediyor.
Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammed SAV'in hayatı gibi dersler için ders seçmek için 22 OCAK CUMA Son Gün!

Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, resmi ve özel temel öğretim kurumlarında Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin seçilme sürecinin başladığı vurgulayarak "Sevgili Öğrencilerimiz, Aziz Gençler, Saygıdeğer Velilerimiz. Din, Ahlak ve Değerler alanı Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler dersleri seçim süreci başladı.Ortaokullarımız ve Liselerimizin yönetimleriyle irtibata geçerek ders tercihlerinizi yapabilirsiniz" diyerek öğrenci ve velilere çağrıda bulundu.
Seçmeli derslerin seçim sürecinin başlamasıyla birlikte velilere ve eğitimcilere çağrıda bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz "Ortaokullarda ve liselerde her yıl olduğu gibi bu yıl da seçmeli ders olarak verilecek olan Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgiler ve siyer derslerini 22 Ocak 2021 tarihine kadar çocuklarımıza seçtirelim." dedi
 04 - 22 Ocak 2021 tarihleri arasında 4,5, 6,7, 9, 10. ve 11. sınıfta olanlar önümüzdeki yıl için ders seçimi yapacak. Veliler çocuklarının almasını istediği dersleri elektronik ortamdan ya da elden okul müdürlüklerine teslim edecek. 


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski