@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Taklitçi Müslümanlar Bu Yılbaşı Şapa Oturdu 
Her yıl sonu tekrarlanan kocaman bir yanlışın pandemi sürecine bağlı olarak yapılan kısıtlamalar doğrultusunda tekrarlanmaması taklitçi Müslümanların nasıl şapa oturduklarını görmeyi, umduklarını bulamamalarına sebep olduğunu gördüm  ya, sizlere anlatamam.

"Yılbaşı kutlanmaz, gayrimüslimlerin yıl sonu eğlenceleri gibi eğlenmeyin, programlar yapmayın, o gece adına yiyecek bile almayın" feryatlarını yaparak Müslümanlara bir yandan doğru uyarıda bulunan rantiyeci Müslüman çevrelerin aynı gece hiç ilgisi olmadığı halde alternatif yılbaşı gecesi program yaparak iki yüzlülüklerini teşhir ettikleri programların amacının salaklığı bu akşam ortaya çıktı.

Sosyal medyadan günlerce "31 Aralık Mekke'nin Fethi" diye yalan dolan kutsi bir savaşı, en büyük fethi bahane edenlerin bu yıl paylaşım yapmamaları da dikkat çekici değil midir ?

Yılbaşı kutlamayın diye boğazlarını yırtarcasına bağıranların yılbaşı akşamı ilahi koroları, semazen gösterileri, ilahi şarkıcılarını büyük salon ve futbol sahalarında yüzbinlerce kadınlı erkekli insanlara sözde fetih programı diye yutturanların bu yıl amacına ulaşmaması Müslümanların özüne dönmesine vesile olduğunu hatırlatmak isterim.

Her yıl Miladi yıla göre 11 Ocak Hicri Yıla göre Ramazan ayının 10.gününe denk gelen Feth-i Mübin'i  31 Aralık gününe taşıma gafletinde bulunan ve Müslümanları kandıran güruhlar bu yıl ellerini boyunlarına dolayıp kara kara düşünmek zorunda kaldılar. Bu gece toplayacakları rantiyelerden mahrum kaldılar. Hatta her şeyden önemlisi kadını kızı gece yarıları sokağa dökmekten geri kaldılar.

Ohh çok iyi oldu. Her şerde bir hayır vardır derler ya.. İşte şer diye baktığımız Corona belasının Müslümanlara yaşatmadığı her yıl tekrarladıkları 31 Aralık akşamı yaptıkları soytarılıkların yaşanmamış olmasıdır.

Bu yasağı getirenlerden Allah razı olsun..

Ey Müslümanlar..! Dini günleri kendinize göre ayarlarsanız, cahiliye döneminde takvimlerle oynayan müşriklerden olursunuz. 

Nasıl ki Allah-u Teala bu hususta Tevbe Suresi - 36-37 . Ayetlerinde olduğu gibi "Doğrusu Allah’a göre ayların sayısı, Allah’ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısına uygun olarak on ikidir; bunlardan dördü haram aylardır. İşte doğru olan hesap budur. O aylarda kendinize zulmetmeyin, müşrikler sizinle topyekün savaştıkları gibi siz de onlarla topyekün savaşın. Bilin ki Allah buyruklarına karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir. " "Aylara ek yapmak, inkârcılığı artırmaktan başka bir şey değildir, inkârcıların daha da sapmasına yol açmaktadır. Onlar (ayların sayısını) Allah’ın yasakladığı aylara uyarlamak üzere, bu eklemeyi bir yıl helâl bir yıl haram sayıyorlar ki, böylece Allah’ın haram kıldıklarını meşrû hale getirsinler. Bu yaptıkları kötü işler kendilerine güzel görünüyor. Allah inkârcılar topluluğunu doğru yola iletmez." ( Diyanet Tefsiri) bildirmişse eğer inananlardansanız bundan sonra uyanık olur bu tür oyunlara gelmezsiniz.

Erol Kara - 01.01.2021

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.