@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Müslümanların Olur da Hristiyanların Şarlatanı Olmaz Mı ? 

Hemen hemen her fırsatta İslam aleminde genelde bir Mehdi, Nebi ya da Resul olduğunu söyleyen kişilerin ortaya çıktığını duyarız.
Hatta Müslüman olduğu halde kendini İsa peygamber (aleyhisselam) zanneden ve "ben Mesih'im" diye ortaya çıkan kişiler de seslerini duyurmaktadır.
Bunlardan en yaKın tarihte bilineni Hasan Mezarcı, Mehmet Ali Ağca kendini Mesih, Adnan Oktar Mehdi, İskender Evrenosoğlu nebi olduklarını iddia etmişti.
Gerçekten iman eden Müslümanlar bilirler ki, tüm bunlar ve benzerleri tarih boyunca var oldu, var olacaktır ve bunların her biri gerçekten iman edenlerin ifadesine göre, şeytanın kuklası, maskarası, yalancı, sahtekar ve soytarıdır. Bunlara söylediklerinle asla inanmazlar.
Peki bu tür mehdi, mesih ve nebi iddaları yalnız İslam aleminde  mi olur. Tabii ki, hayır.. 
İşte en sıcak bir örnek Rusya'dan.. Vissarion takma adlı Sergey Anatolyevitch Torop adlı eski bir Rus trafik polisi.. Kendisini Mesih ilan etmiş ve çok sayıda taraftara sahip.. Vissarion adlı şarlatan için geçen Eylül ayında silahlı güvenlik görevlileri Güneş Şehri'ne baskın düzenledi ve Vissarion ile en yakın iki yardımcısını tutukladı. Vissarion'un kendisine inananların paralarını zimmete geçirmekle ve onları fiziksel veya zihinsel olarak taciz etmekle suçlanıyorlar.
Hazreti İsa aleyhisselamın annesi Hazreti Meryem ( Allahın selamı onun üzerine olsun) kendi annesi sanan bu Rus şarlatanı 1990 yılında geri dönen bir İsa Mesih olduğunu iddia ederek, Vissarion olarak ("yeni hayat veren kişi" anlamına gelir) "yeniden doğduğunu" iddia ediyor .
Takipçileri, et yememektedir ( zorunlu veganlık), sigara içmek, alkol içmek , küfür etmek ve para kullanmak gibi katı düzenlemelere uymaktadır. .
Grubun amacı yeryüzündeki tüm dinleri birleştirmektir. İddiasına göre bir dokunuşla kanseri ve AIDS'i iyileştirme yeteneğine sahip olduğunu iddia etti . Buna göre Takvim, Vissarion'un 1961'deki doğum gününden başlar; en büyük bayram günü (18 Ağustos) 1991'deki ilk vaazından kaynaklanmaktadır. 

Derleme : @erolkaranet - 27.01.2021

#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.