@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

İstanbul Havaalanı Adliyesi Nerededir
İstanbul Havaalanındaki adliye 7 gün 24 saat hizmet vererek Dünya havaalanları arasında adliyesi olan ilk havaalanı olma özelliği ile  hizmete devam ediyor.

Yılda milyonlarca yerli ve yabancı yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı'ndaki adliyede, savcılık,  Asliye Ceza Mahkemeleri faaliyet gösteriyor. Gaziosmanpaşa Adliyesi'nin bir birimi olan İstanbul Havalimanı Adliyesi'nde mahkemeler7 gün 24 saat 3 savcı, 4 hakim, 6 adliye personeli hizmet veriyor.

Mahkemelerde, savcılık yakalama kararlarına ilişkin işlemler, havalimanında işlenen suçların soruşturmaları, kesinleşmiş kararların infazı ve para cezalarına ilişkin işlemler yapılıyor. İşlemlerin havaalanında yapılıyor olması sayesinde yolcular, zaman kaybı yaşamıyor ve  uçaklarını kaçırmıyor. 

Daha önce seyahatleri için havalimanına gelenlerden hakkında adli işlem yapılması gerekenler, Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne götürülüyordu. Gece adli işlemi olanlar ise ertesi gün sabah adliyeye çıkartılıyordu.

Havalimanından hizmet verilmeye başlandığı 10 Şubat 2020'den itibaren binlerce kişi için yakalama emri ya da soruşturmaya ilişkin işlem yapıldı. Böylelikle insanların mağduriyeti de önlendi. Uygulama sayesinde adalet hizmetleri aksamadan yürütülürken, vatandaşların da işleri kolaylaştı.

Gaziosmanpaşa Adliyesi İstanbul Havalimanı EK Hizmet Birimi

İletişim Bilgileri

Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy

İrtibat Telefon
Savcılık Kalemi-1  +90 212 891 88 44
Savcılık Kalemi-2  +90 212 891 88 58

Ulaşım
İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ve HAVAİST hatları ile sağlanabilir.
Yeni Havalimanına, İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-7, H-8 numaralı hatları ve HAVAİST’in İST-1, İST-2, İST-3, İST-4, İST-5, İST-7, İST-8, İST-15, İST-17, İST19, İST20 numaralı hatları ile ulaşılabilir. 

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.