@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Reklam


Hastaneden Şok Görüntü Sosyal Mesafe mi.? O da Ne..? 

Dünya’da küresel salgın haline dönüşen ve Türkiye’de de yoğun mücadele verilen Coronavirüs ile ilgili uygulanan sosyal mesafe kuralı özde üniversite sözde vakıf üniversitesinde hiçe sayılması hastalar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

İstanbul'un göbeğinde yer alan tanınmış bir üniversitenin hastanesinin merkezinde hastaların içiçe oturduğu, daracık koridorlarda koltuklarda yanyana ya da koltuklar arasında ayakta bekleyenlerin çokluğu dikkat çekmektedir.

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerden pandemi yüzünden randevu alamayan binlerce vatandaş mecbur kaldıkları için özel hastanelerden randevu alarak tedavileri için çare aramak zorunda kalmaktadırlar. İstanbul'da bulunan  devlet hastaneleri muayene alamayan hastalar yüzünden boşalmış bir izlenim verirken özel hastaneler hıncahınç dolmaktadır. 

Özel bir hastanede çekilen bu fotoğraflarda da görüldüğü gibi, vatandaşlar, sağlık kuruluşunda özellikle sosyal mesafe kuralına uyulmamasının çok önemli bir sorun olduğunu ifade ettiler.

Fotoğraflarda görüldüğü gibi, Özel hastanenin koridorunda muayene için bekleyen hastalar ve hasta yakınlarının birbirine çok yakın olduğu görülürken, bu konularda çok daha hassas olması gereken kuruluşların başında hastanelerin geldiği ve çok daha titiz olmaları gerektiği ifade edilse deçözümün olmadığı görüldü.

Haber : 14.01.2020

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam