@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner
Bu Papaz Müsveddesini Akıl Hastanesine YatırınArada bir etekli Palikaryalının ciğer yediğini sanıyoruz.
Dedeleri İzmir'de denize dökülen, babaları Kıbrıs'ta tokat yiyen, zaman zaman Ege'de kardeşlerinin kulağını çektiğimizi unutan bir kıytırık topluluk var, karşı sahillerde..
Millet olamamanın haysiyetsizliği içinde yaşayan bu etekli insan topluluğunda en çok ses çıkartmaya çalışan ve kendilerine papaz/piskopos dedirten bunamışları var ki kiliselerde dönen dolapları, ahlak dışı cinsel ilişkileri gazete manşetlerini süslüyor.
Bir zamanlar hayalperest, faşist, urkçı bir başpiskoposları vardı. Makarios....
Kıbrıs'ta kanına girmediği Türk kalmamıştı.
Türk'ün tokatı ile öyle bir oldu ki, sonunda toprak bile kabul etmemişti.
Geberdi, gitti..Gölgeleri bitmedi.
Aslında 190 yılı aşkın zamandır Türkler ve İslama olan düşmanlıkları Yunan Papazlarının tek sermayesi..
Başpiskopusu Hristodulos türedi bir ara.. Türk düşmanı. Kendisi Makarios kadar ulusal lider olma hevesinde yaşadı ve geberdi gitti. 
Şimdilerde Makarios bir yana Hristodulos'tan daha basiretsiz olan biri türedi ki zırt pırt her ne kadar iki kelimeyi yan yana getiremese de tv programlarında şov yapıyor. 
Bugüne kadar bu papaz bozuntusunu Yunanistan'da kimse sallamayınca popülaritesini meslektaşları gibi Türklere ve İslam Dinine dil uzatarak yaşatma gayretinde..

2008 yılında 74 oya karşı 45 oy gibi az bir oyla Yunanistan Kilisesi ve Atina Başpiskoposu seçilen İeronimos'un kilisede yeni ve daha sakin bir dönemin başlangıcı anlamına geleceğini o tarihte yazan Yunan Basını bile bu çıkışlara akıl sır erdiremez duruma geldi.
İlk çatlak sesini Kıbrıs'ta duymuştuk.Yunanistan Başpiskoposu İeronimos geçen yıllarda Kıbrıs'a yaptığı bir ziyarette Türklerin malı olan topraklarda Türkleri işgalci olarak tanımlayarak bir siyasi şova imza atmıştı.
Geçen yıl, 5 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı "Türkler Ayasofya'yı camiye çevirmeye cesaret edemeyecek" sözü de alay konusu olmuştu. 

Ayasofya Kebir Camii'nin açılış günlerinde kullandığı aptalca ifadelerinde,“Türkler ellerinde ne varsa bunu oynar. Ayasofya da o oyunlardan biri. Bunu yapmaya cüret edebileceklerine inanmıyorum” demişti. 
Ayasofya Kebir Cami muhteşem bir şekilde açılınca nereye saldıracağını bilemeyen papaz bozuntusu hırsından elinde tuttuğu topuzun üzerine oturduğunun dahi farkında değildi.
Ve şimdi bu çakal bakışlı papaz tutmuş dinime, peygamberime salyalarını akıta akıta laf söyleme cesaretini göstermiş ki, biz Türkler'de bir söz vardır.
"Eceli gelen....... cami duvarına işer"
Sözde din adamı özde tahrikçi olan ve kandaşı Makarios kadar, Hristodulos kadar ırkçı, faşist ve cahil Yunanistan Başpiskoposu İeronimos 14 Ocak 2020 tarihinde Yunanistan’da bir TV programında "gak" etmiş.
İslam dinine hakaret eden demeçler verme gafletinde bulunmuş.. İeronimos sözleriyle, İslâm’ın bir din olmadığını, siyasi bir parti ve siyasi bir arayış olduğunu, insanlarının yani Müslümanların da savaşın ve yayılmacılığın insanları olduğu gerzekliğinde bulunmuş.. 

"İslam, onun insanları din değil, siyasi bir parti, siyasi bir arzu ve savaş insanları, yayılmacılığın insanlarıdır. İslam'ın özelliği bu. Muhammed'in öğretileri de bunu söylüyor." diyecek kadar safsata sahibi olduğunu bir kez daha kendi toplumuna kendisin cehalet sahibi olduğunu, ilahi bir din hakkında ne kadar boş ve saçma bir bilgiye sahip olduğunu kanıtlamıştır.
Şimdi bir söyleyene baktık, adam mı diye... Bir de söylediklerine baktık söz mü diye..
Adamın hasta olduğuna , dikkate alınmayacağına kanaat getirdik..
Bir akıl hastanesinde tedavi edilmesinin hem acilen hem elzem olarak gerektiğine karar verdik.
Bugün 65 yaşında olan bir insandan kamu kurumlarında işlem yapabilmesi için sağlıklı olduğuna dair rapor istenirken, aksi halde vasi ile iş yapabilmesi gerekirken, 82 yaşındaki bu papazın kanuni ehliyetinin de olmadığını göstermektedir. 
Son olarak ekleyelim, kendileri her ne kadar Yunanlıların baş papazı ise de aslen Arnavut soyundandır. Yeronimos II adı ile ünlense de orijinal adı İoannis Liapis'tir. 
Haddini bilmesi dileğiyle...

Etiket

Yorum Gönderme

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

Bilmeniz Gerekebilir