@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Boşanma Davasında Görüntü Kaydı Yok SayıldıYargıtay, boşanma davasında aldatma delili olarak sunulan CD'yi hukuka aykırı yolla elde edildiği gerekçesiyle reddetti. Söz konusu görüntüyle, özel hayatın ihlal edildiği belirtildi.

Boşanma davalarında zaman zaman sadakatsizliğin delili olarak sunulan kayıt, fotoğraf, yazışma benzeri belgelere dair kararlar tartışmalara neden olabiliyor.

Daha önce Yargıtay tarafından verilen bir kararda evli çiftler arasında gizliliğin olamayacağı iddia edilerek, bu nedenle diğer kişiden habersiz elde edilen ve sadakatsiz olduğunu ispatlayan delillerin kabul edilmesi hukukçular arasında tartışma konusu olmuştu.

Ancak bu sefer Yargıtay'dan aksi yönde bir karar çıktı.

Boşanma davalarında ihanetin delili olarak sunulan video görüntü kaydı, fotoğraf, yazışma benzeri belgeler tartışma konusu oldu. Independent Türkçe’nin haberine göre daha önce evli çiftler arasında gizliliğin olamayacağını savunan Yargıtay, habersizce elde edilen ve sadakatsiz olduğunu ispatlayan delilleri kabul etmişti. Ancak yüksek yargı bu kez farklı bir karara imza attı. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, boşanma davasında kadın tarafından ayrıldığı eşine karşı sunulan gizli kamera kaydı içeren CD’yi ‘erkeğin özel hayatını ihlal yoluyla elde edilmiş hukuka aykırı delil’ olarak nitelendirdi.

@erolkaranet - 12.12.2020
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.