@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Özel harekat polisi nasıl olunur?

Özel harekat polisi nasıl olunur?
Adayların Polis Eğitim Merkezi'nde eğitim almış olması istenmektedir. Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, eğitimlerine devam ederken özel harekat polisi olmak istediğini tercihine ekleyebilmektedir

Özel harekat polisi nerede görev yapar?
PÖH bayan memurlar genellikle ise idari büro yani evrak işlerinde çalışmaktadır. İdari büroda çalışmak istemeyen ise müdürün onayı ile alanda çalışabilir. PÖH branşında olanlar karakol, çevik kuvvet birimlerinde görev yapamazlar. PÖH, Emniyet içerisinde aynı bir branş oluyor.

PÖH olmak için hangi üniversiteye gitmek gerekir?
Öncelikle özel harekat polisi olabilmek için polis olmak gerekmektedir. Polis olabilmek için ise öncelikli olarak lise ve dengi bir okuldan mezun olup, gerekli şartları da sağladıktan sonra alım olması durumunda Polis Meslek Yüksekokulu'na (PMYO) başvurmanız gerekmektedir.

Özel harekat eğitim kaç ay?
Sivillerden seçilen Özel Harekat adayları altı aylık eğitime tabi tutulurlar. Bunun üç ayı temel polislik eğitimi, üç ayı da temel Özel Harekat eğitimi olarak verilir.

PÖH olmak için kaç yıl okunur?
Adayların 28 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor.
Adayların terhis tarihiyle başvuru tarihi arasında en az 3 yıllık süre bulunması gerekiyor. Başvuru için KPSS şartı aranmıyor, adayların en az lise düzeyinde eğitim almış olması gözetiliyor

PÖH olmak için kaç puan gerekir?
Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise Kamu Personeli Seçme Sınavlarında yukarıda belirlenen puanların en az % 80'ini almış olmak, (lise mezunları için 2018 yılı KPSS P94 puan türünden en az (52), önlisans mezunları için 2018 yılı KPSS P93 puan türünden en az (52), lisans ..

Özel harekat polisi kadın olur mu?
Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için 500 kadın özel harekat öğrenci adayı alınacak. ... Özel harekat öğrenci adaylığına başvuran adayda ayrıca 162 santimden kısa boylu olmaması, beden kitle indeksinin 18-27 arasında olması şartı aranıyor.

PÖH olmak için üniversite şart mı?
Özel harekat polisi olmak için şartlar nelerdir? Öncelik olarak 28 yaşından gün almamış olmanız gerekiyor. Askerliğinizi bitirdiğinizden bu yana 36 ay yani üç yıl geçmemiş olması gerekir. En az üniversite mezunu olmanız gerekiyor.

@erolkaranet - 29.12.2020

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.