@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

M7 Metrosu İçin Ücretsiz Aktarma Neden Yok..
İstanbul'da 32 hatta ücretsiz aktarma imkanı tanıyan  İETT'nin  M7 ve T4 hat yolcularını görmezden gelmesi "Biz bu şehrin insanı değil miyiz" dedirtiyor.
İstanbul'un bir çok semtinde metro, metrobüs veya farklı amaçlarla kısa mesafeler için indirimli bazı hatlar için bilhassa Metro istasyonlarına sefer yapanlar için ise ücretsiz otobüs hatları bulunmaktadır. Ne var ki, yakın bir zamanda açılan M7 Mecidiyeköy - Mahmutbey hattı üzerinde bulunan ilçe halklarına bu imkan tanınmamaktadır. Bilhassa Sultangazi halkı diğer ilçelere göre pahalı seyahat etmektedirler. 
Üç ilçenin sınırı olan Eski Edirne Asfaltı üzerinden Taksim yönüne giden otobüsler olmadığı gibi, buraya gidecek olanlar iki ayrı vasıta kullanmak zorunda kalmaktadır. Aktarma dahil 6 TL'ye yolculuk etmek zorunda kalmaktadırlar.
Diğer bir hat ise T4 MescidiSelam - Topkapı tramvayını kullananlar ki, bunlarda ikinci bir araca fark ödeyerek en az 6 TL'ye seyahat edebilmektedir.
Yakın zamanda hizmete açılan Mecidiyeköy - Mahmutbey hattında çalışan M7 metrosuyla Mecidiyeköy ya da Mahmutbey istikametine  gitmek için otobüsleri kullanacak olan yolcular bu hat için eskisine göre aktarma verdikleri takdirde daha önce bindikleri araçla birlikte toplamda 6 TL ödemek zorunda kalmaktadırlar. 
Daha önce Mecidiyeköy'e gitmek için 3,5 TL harcayan yolcular, bir çok hattın seferden kaldırılması, azaltılması ve kısaltılması nedeniyle Metris kavşağında bulunan Karadeniz Mahallesi ya da Yeni Mahalle metro istasyonuna  gelmek ya da bu istasyondan evlerine gitmek için ceplerinden 2,5 TL daha fazla ücret ödeyerek 6 TL ulaşım bedeli harcamak zorunda bırakıldılar.

T4 HATTI BİLE PAHALI

Mescidi Selam - Topkapı arasında sefer yapan T4 tramvay hattını kullanan yolcuların bile senelerce pahalı yolculuk ettiği bilinmektedir. Bu hattı kullanan yolcular Cebeci ya da Esentepe Mahallelerine gitmek için ikinci aktarmalarını 2,5 TL ile daha fazla ödeme yapmaktadır. 

İETT 32 HATTA ÜCRETSİZ AKTARMA YAPIYOR

İETT tarafından bir süre önce yapılan duyuruda," İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların raylı sistemlere daha kolay erişebilmesi için ücretsiz aktarmalı entegre otobüs hatlarını devreye aldı. Özel araç kullanımını azaltmak ve vatandaşları toplu ulaşıma teşvik etmek amacıyla otobüs ve metrolar arasındaki aktarmalar ücretsiz yapılıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini artırmak, özel araç kullanımını azaltmak, toplu ulaşım ve aktarma alışkanlığı kültürünü kazandırmak amacıyla otobüs ve metrolar arasında ücretsiz aktarmaya imkan sağlayan besleme hatları kademeli olarak devreye alıyor.
Besleme hatların aktarmasız yolculukları için tek biletli ücret tarifesi geçerli olmakla birlikte, bu hatlar ile diğer ulaşım modu (raylı sistem / deniz yolu) arasında yapılan aktarmalar ücretsiz olarak tarifelendirildi." demişti. (Kaynak)

Kısaltılan hatlar.
İETT'NİN ÜCRETSİZ YAPTIĞI HATLAR
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.