@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

M7 Metro Yolcuları Ücretsiz Aktarmayı Daha Çok bekleyecekİstanbul'da 32 hatta metro ve tramvaylarla, metrobüslere ücretsiz aktarma yapan İETT'nin M7 ve T4 hattı yolcuları için uygulaması merak konusu konusu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde web sitemiz üzerinden "M7 Metrosu İçin Ücretsiz Aktarma Neden Yok.." diye sormuş , talebimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa yetkilileri tarafından ilgi ile karşılanmıştı. Konuyu İETT' genel Müdürlüğüne ileterek sorunun takipçisi olan Beyaz Masa kurumdan gönderilen cevabi yazıyı paylaştı.

Görüşme neticesinde İETT'nin öncelikle "MK3 15 TEMMUZ MAH. A.S.M.-MAHMUTBEY METRO" ve "MK4 BATIŞEHİR-BİRLİK MAHALLESİ" hattında tek biletle seyahat eden yolcuların ücretsiz aktarmaya geçmeleri konusunda UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi )ile görüşmelerin  devam ettiği, M7 hattı için ise ücretsiz entegre görüşmelerinin ileride olacak şekilde planlandığı belirtildi. 

İETT tarafından Beyaz Masa aracılığıyla gönderilen mesajda "Kurumumuza yaptığınız başvuru incelenmiştir. Ulaşım Koordinasyon Merkezi ile M7 metrosu ücretsiz entegre hatlar konusunda görüşmeler devam etmektedir. İlk olarak MK3 ve MK4 için ücretsiz entegrasyon çalışması için teklif sunularak müzakere başlatılmıştır. Bu hatların kararının UKOME kurulundan geçmesi durumunda aşamalı olarak diğer metro entegre hatların ücretsiz entegrasyonu için çalışmalar başlatılacaktır. Talebiniz şuan için uygun görülmemiştir.” denildi.

Buna göre, M7 ve T4 yolcularının bir süre daha gidecekleri yere en az 6 TL ile seyahat etme zorunlukları devam edecektir.


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.